Domiechowiczanki z Mistrzostwem Gminy Bełchatów w siatkówce na 2018 rok

2018-04-19 00:44:45

Domiechowiczanki z Mistrzostwem Gminy Bełchatów w siatkówce na 2018 rok

Dzień po tym jak na parkiecie rywalizowali chłopcy (o tym informowaliśmy TUTAJ), do walki przystąpiły dziewczęta z terenu gminy Bełchatów. W ślad za swoimi szkolnymi rówieśnikami poszły domiechowiczanki, które zwyciężyły w całym turnieju.

W Dobrzelowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Bełchatów w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach udział wzięło sześć drużyn, stąd decyzja, aby najpierw uczennice rywalizowały w grupach, a dopiero potem dwie najlepsze ekipy zmierzyły się ze sobą w półfinale. - Cieszę się, że na zawody przybyła każda reprezentacja szkolna. Ważne jest to kto wygrał, ale mnie osobiście cieszy to, że byliśmy świadkami fajnej, sportowej rywalizacji - mówi Władysław Błoch z Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. - W gminie Bełchatów siatkówka rozwija się bardzo dynamicznie. Są do tego warunki w postaci hal z których korzystają uczniowie, a także są młodzi ludzie, którzy chcą się doskonalić w tej dyscyplinie sportowej - dodaje z kolei Wójt Gminy Bełchatów, Kamil Ładziak.Wyniki grupowe wyłoniły dwójkę finalistów. W spotkaniu o pierwsze miejsce zmierzyły się Domiechowice i Łękawa. Po zaciętym widowisku 2:0 zwyciężyły domiechowiczanki. W meczu o trzecią lokatę Janów zwycięzył 2:0 z Dobrzelowem. Piątą pozycję ex aequo zajął Kurnos Drugi i Dobiecin.

- W grupie nie było większych problemów, ale finał z Łękawą był ciężki. Musiałyśmy się trochę sprężyć, aby zwyciężyć - tłumaczy Wiktoria Nowak z Szkoły Podstawowej w Domiechowicach.

Klasyfikacja końcowa:

1. Domiechowice
2. Łękawa
3. Janów
4. Dobrzelów
5. Kurnos Drugi, Dobiecin

fot. Gmina Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316911 odwiedzin