Czarni Szczerców zwyciężają w VOLLEYlidze. Sukces w pucharze był blisko

2018-04-17 01:11:41

Czarni Szczerców zwyciężają w VOLLEYlidze. Sukces w pucharze był blisko

Na finiszu sezonu 2017/2018 w Szczercowie odbyło się zakończenie VOLLEYligi. W klasyfikacji końcowej turnieju o Puchar Ligi najlepsze okazały się siatkarki Caro Team Opoczno, które w finale pokonały Czarnych Szczerców 2:1. Mimo wszystko w lidze najlepsze okazały się szczercowianki, które w dwumeczu pokonały właśnie zespół z Opoczna.W rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018 szczercowianki uplasowały się na 2. miejscu tracąc do liderujących siatkarek z Opoczna dwa oczka. Układ tabeli spowodował, że w wielkim finale zmierzyły się właśnie te dwie ekipy. Pierwszy mecz w Opocznie gładko zwyciężyły siatkarki Czarnych Szczerców, które pokonały Caro Team 3:0 (25:19, 25:17, 25:19). MVP pierwszego spotkania wybrana została Patrycja Kazimierczak. Rewanż w szczercowskiej hali zapowiadał się ciekawie, ale gospodynie nie pozostawiły swoim rywalkom żadnych szans zwyciężając po raz kolejny 3:0 (25:22, 25:13, 25:15). Najlepszą zawodniczką rewanżowego starcia wybrana została Angelika Jabłoniak.

W samym turnieju, który został rozegrany w ubiegły weekend zawodniczki ze Szczercowa trafiły w grupie na FUKS Sulejów i GLKS Siatkarz Drużbice. Oba pojedynki zakończyły się zwycięstwem Czarnych 2:0. Siatkarki z Drużbic zanim uległy szczercowiankom 0:2, przegrały swój pierwszy mecz w grupie z FUKS Sulejów 0:2. W tym przypadku nastąpiła ciekawa sytuacja, bo w meczu o 5. miejsce siatkarki z Drużbic trafiły jeszcze raz na FUKS Sulejów i tam drużbiczanki wzięły rewanż za spotkanie grupowe wygrywając 2:1 i zapewniając sobie 5. miejsce w końcowej klasyfikacji. W półfinale szczercowianki bez straty seta pokonały GKS Kamieńsk, aby w finale ulec po zaciętym boju drużynie Caro Team Opoczno 1:2.

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami i pucharami, a wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki.

Klasyfikacja końcowa VOLLEYligi w sezonie 2017/2018:

 1. Czarni Szczerców
 2. Caro Team Opoczno
 3. Fuksiary Sulejów
  ......
 4. GKS Kamieńsk
 5. GLKS Siatkarz Drużbice
 6. FUKS Sulejów

Najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn:

 • Katarzyn Dłubak (Czarni Szczerców)
 • Kinga Jaworska (Caro Team Opoczno)
 • Emilia Wroniszewska (Fuksiary Sulejów)
 • Natalia Włóka (GKS Kamieńsk)
 • Iga Przybylska (GLKS Siatkarz Drużbice)
 • Nikola Grzywacz (FUKS Sulejów)

Najmłodsza zawodniczka VOLLEYligi w sezonie 2017/2018:

 • Agnieszka Lewandowska (FUKS Sulejów)

Najlepsze zawodniczki VOLLEYligi w sezonie 2017/2018:

 • rozgrywająca: Patrycja Kazimierczak (Czarni Szczerców)
 • przyjmująca: Aleksandra Kałużna (Czarni Szczerców)
 • środkowa: Sandra Śpiewak (FUKS Sulejów)
 • atakująca: Weronika Bednarczyk (Caro Team Opoczno)
 • libero: Kinga Markiewicz (GLKS Siatkarz Drużbice)

MVP VOLLEYligi w sezonie 2017/2018:

 • Angelika Jabłoniak (Czarni Szczerców)To nie był jednak koniec emocji. Dzień później w Radomsku zawodniczki ze Szczercowa zameldowały się na Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w piłce siatkowej kobiet. W rywalizacji udział wzięły ekipy z Kutna, Koluszek, Sulejowa, Opoczna, Radomska, Pajęczna i Kamieńska. Podopieczne Jacka Koperskiego nie miały łatwego losowania i w "grupie śmierci" trafiły na bardzo silne drużyny z Sulejowa, Opoczna i Pajęczna. Już pierwszy pojedynek Czarnych był bardzo emocjonujący, ale padł łupem rywalek z Opoczna, które wygrały 2:1. Drugie starcie szczercowianki zwycięzyły 2:0 z Pajęcznem i aby marzyć o walce o finał musiały pokonać 2:0 ekipę Sulejowa. Niestety po bardzo ciekawym meczu szczercowianki przegrały 0:2, a w drugim secie z parkietu zeszła kontuzjowana kapitan zespołu Angelika Jabłoniak. Ostatecznie w całym turnieju Czarni Szczerców uplasowali się na 5. pozycji, a zwyciężyła właśnie drużyna z Sulejowa.

fot. Czarni Szczerców / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316917 odwiedzin