Zjednoczeni Gmina Bełchatów wycofują się z IV ligi. Co dalej z zespołem seniorów?

2018-04-11 20:54:18

Zjednoczeni Gmina Bełchatów wycofują się z IV ligi. Co dalej z zespołem seniorów?

Zjednoczeni Gmina Bełchatów wycofali się z rozgrywek IV ligi łódzkiej. Przeciągana decyzja, której należało się spodziewać została już wysłana do związków w Łodzi i Piotrkowie. Co dalej z seniorską piłką w Zjednoczonych na razie nie wiadomo.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie będą już dalej grać w IV lidze. Porażka 0:30 z KS Sand-Bus Kutno była ich ostatnią na tym poziomie. Oficjalnie klub wycofał drużynę seniorów z rozgrywek. Odpowiednie pismo trafiło już do Łódzkiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

- Było mi bardzo ciężko przesłać to pismo, ponieważ to trudny moment dla wszystkich ludzi związanych z klubem - podkreśla Danuta Pieczara, prezeska Zjednoczonych Gmina Bełchatów. - To nie była decyzja jednoosobowa, zarząd jest pięcioosobowy i podjął uchwałę kolegialnie - dodaje. - Długo na ten temat dyskutowaliśmy, staraliśmy się do tego nie dopuścić, ale musieliśmy przeanalizować to, co będzie najlepsze dla klubu, dlatego trwało to tak długo- dodaje.

Przypomnijmy, że po porażce 0:30 w Wielki Piątek w Kutnie, Zjednoczeni nie pojechali na sobotni mecz do Działoszyna. Po weekendzie zapowiedziano także, że nie stawią się dziś w Skierniewicach na zaległy mecz z liderem Unią. To oznaczało drugi walkower. Jeszcze jedno niestawienie się na meczu i tak oznaczałoby automatyczne wycofanie drużyny z ligi. A szans na zebranie zespołu, który mógłby godnie reprezentować klub w pozostałych meczach, nie było.

Nie wiadomo, jak będzie przyszłość piłki senioskiej w Zjednoczonych. Zgodnie z przepisami, po wycofaniu się z rozgrywek klub automatycznie zostanie przesunięty o dwie klasy rozgrywkowe w dół, czyli do A klasy. Czy w sezonie 2018/2019 "United" zagrają na tym poziomie?

- Nie ma decyzji w tej sprawie, zarząd nie zajął na razie stanowiska w kwestii gry w klasie A - podkreśla prezes Pieczara. - Mamy trzy drużyny juniorskie, w tym zespół juniorów młodszych, który rokuje na przyszłość. Skupiamy się na pracy z młodzieżą - podkreśla.

Wycofanie się Zjednoczonych z rozgrywek oznacza, że wszystkie zaplanowane w kalendarzu rozgrywek IV ligi mecze z udziałem klubu z gminy Bełchatów zostaną zweryfikowane jako walkowery dla drużyn przeciwnych.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378461 odwiedzin