Zjednoczeni Bełchatów chcą grać dalej. Tylko czy będzie kto miał wybiec na boisko?

2018-04-06 13:20:45

Zjednoczeni Bełchatów chcą grać dalej. Tylko czy będzie kto miał wybiec na boisko?

Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie wycofają się z rozgrywek IV ligi. Zarząd klubu podjął decyzję, żeby kontyuować udział w rozgrywkach, pomimo ostatniej porażki 0:30 z KS Kutno. Czy uda się jednak zebrać drużynę na najbliższy mecz?

- Gramy! - mówi Danuta Pieczara, prezes Zjednoczonych Gmina Bełchatów. - Będziemy robić wszystko, żeby zebrać drużynę - podkreśla.

W piątek zarząd klubu zdecydował, że nie wycofa drużyny seniorów z IV ligi. Rozmowy na temat sytuacji w jakiej znalazł się zespól trwały od kilku dni. W środę popołudniu doszło do spotkania władz klubu i trenera z wójtem gminy Bełchatów oraz prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Kamil Ładziak, wójt gminy Bełchatów deklaruje, że samorząd dalej będzie wspierał klub. - Nie wycofujemy się ze wsparcia. Gmina będzie dalej, w takim samym zakresie wspierać finansowo Zjednoczonych - podkreśla wójt. - Natomiast decyzja co do kontynuowania rozgrywek nie zależy ode mnie, ani gminy. Klub jest niezależnym stowarzyszeniem - dodaje.

Jak mówi Stanisław Sipa, prezes OZPN klubowi przedstawiono w jaki sposób może wycofać się z rozgrywek. Decyzja miała zostać podjęta w czwartek, ale ostatecznie przesunięto ją na piątek.

Postanowienie o kontynuowaniu gry przez Zjednoczonych w IV lidze jest zaskakujące, zwłaszcza po czwartkowym treningu. Na zajęciach, które miały odbyć się na orliku w Rasach pojawił się... jeden zawodnik! - Nie wiem, co mam powiedzieć, trudno mi to sobie wyobrazić - mówi o decyzji trener Zjednoczonych Łukasz Walewacz.

Przypomnijmy, że w Wielki Piątek w pierwszym meczu rundy wiosennej Zjednoczeni przegrali na wyjeździe 0:30 z KS Sand-Bus Kutno [pisaliśmy o tym TUTAJ]. Już wówczas pojawiły się wątpliwości co do przyszłości drużyny [więcej TUTAJ].

W sobotę o godz. 11 Zjednoczeni powinni zagrać mecz wyjazdowy z Wartą Działoszyn. Czy uda się zebrać drużynę? Jest to mocno wątpliwe, bo na dwóch w tym tygodniu treningach łącznie pojawiło się czterech graczy. Warta to trzecia drużyna tabeli (dodajmy, że KS Kutno, z którym "United" przegrali 0:30 zajmuje 9. miejsce). W środę Zjednoczeni powinni zagrać zaległy mecz 18. kolejki przeciwko liderowi Unii Skierniewice.

Nawet pomimo decyzji zarządu o kontynuowaniu rozgrywek, nie jest wykluczone, że Zjednoczeni nie dokończą sezonu. Jeśli z własnej winy nie stawią się na trzy mecze (bo np. nie uzbierają składu), to automatycznie zostaną wycofani z rozgrywek. Za każdy walkower klubowi grozi 1000 zł kary.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380303 odwiedzin