Siatkarz Drużbice z sukcesem na pierwszym treningu dzieci

2018-03-28 16:33:24

Siatkarz Drużbice z sukcesem na pierwszym treningu dzieci

GLKS Siatkarz Drużbice organizuje treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Drużbice i okolic. Przedstawiciele klubu mają już za sobą pokazowe treningi dla najmłodszych, na których frekwencja była zdaniem organizatorów, bardzo zadowalająca.

W pierwszych zajęciach wzięło udział blisko 30 dzieci z klas IV-VII. Trening rozpoczął się od rozgrzewki, a następnie przeprowadzono ćwiczenia na odbicie oburącz sposobem górnym i dolnym oraz wprowadzono element zagrywki sposobem dolnym. Były też "małe gierki", które zakończyły to inauguracyjne spotkanie.

- Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród przyszłych siatkarzy i siatkarek. Izabela Zatorska, dyrektor ZSP w Drużbicach powiedziała, że dzieci same zgłaszały chęć wzięcia udziału w takim treningu, a sama frekwencja zaskoczyła nawet nas samych - przekonują nas w klubie z Drużbic.

- Liczymy, że wśród tej młodzieży znajdziemy zawodniczki i zawodników, którzy zasilą szeregi naszej żeńskiej, ale i męskiej drużyny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że może być ciężko, bo to nie jest duża gmina, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei - mówi Paweł Kowalczyk, trener Siatkarza Drużbice.

Klub ciągle jest otwarty również na starszych pasjonatów siatkówki, którzy mogą spróbować swoich sił w zespole. W tym momencie sekcja męska trenuje i rywalizuje w Bełchatowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, zaś kobieca w amatorskich rozgrywkach wojewódzkich (VolleyLiga).

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316925 odwiedzin