Moc lekkoatletycznych emocji

2017-06-14 22:23:33

Moc lekkoatletycznych emocji

Letni Event Międzyszkolny, w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" odbył się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu. Dzieci z bełchatowskich szkół podstawowych rywalizowały w biegu przez płotki, sztafecie, rzucie piłką lekarską i skoku w dal.

Letni Event Międzyszkolny odbył się w Bełchatowie już po raz drugi. Rok temu zawody, realizowane w ramach rządowego programu "Lekkoatletyka dla każdego", były jednym z pierwszych sportowych wydarzeń na nowym stadionie lekkoatletycznym Powiatowego Centrum Sportu.

W tegorocznej edycji wzięło udział w sumie 276 uczniów z najmłodszych klas bełchatowskich szkół podstawowych. Młodzi sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach: sztafecie płotkarsko-sprinterskiej, rzucie piłką lekarską, skokach w dal i sztafecie 6x200 m. Rywalizowały całe roczniki z klas pierwszych, drugich i trzecich, a każdy miał swój udział w wyniku drużyny.

Zobacz więcej zdjęć

Wyniki nie były jednak najważniejsze. - Dyplomy i drobne upominki mamy dla każdego uczestnika, tutaj nie ma zwycięzców i przegranych, choć oczywiście wprowadzamy element rywalizacji, który w sporcie jest normalny i młodzież musi się go uczyć - podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener w Ośrodku Lekkiej Atletyki w Bełchatowie, który realizuje program "Lekkoatletyka dla każdego".

Element rywalizacji każe więc usystematyzować wyniki, które przedstawiają się następująco:

Okrężna sztafeta płotkarsko-sprinterska:
klasy I: 1. SP 12, 2. SP 13, 3. SP1
klasy II: 1. SP 1, 2. SP 4, 3. SP 13
klasy III: 1. SP 1, 2. SP 9, 3. SP 4

Rzut dodawany:
klasy I: 1. SP 8, 2. SP 13, 3. SP1
klasy II: 1. SP 8, 2. SP 4, 3. SP 1
klasy III: 1. SP 1, 2. SP 4, 3. SP 13

Skok dodawany z rozbiegu:
klasy I: 1. SP 12, 2. SP 3, 3. SP 13
klasy II: 1. SP 5, 2. SP 13, 3. SP 1
klacy III: 1. SP 13, 2. SP 9, 3. SP 3

Letni Event Międzyszkolny zakończył projekt "Lekkoatletyka dla każdego" w mijającym roku szkolnym. We wszystkich bełchatowskich szkołach odbyło się w sumie dwanaście turniejów lekkoatletycznych dla uczniów z trzech najmłodszych roczników. W każdym z nich brało udziało około 80 uczniów, co w sumie daje liczbę ok. 1050 dzieciaków, które posmakowały lekkiej atletyki. 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393373 odwiedzin