Wiosenny raport: Rezerwy Astorii chcą utrzymać się na topie

2018-03-16 14:36:05

Wiosenny raport: Rezerwy Astorii chcą utrzymać się na topie

Bardzo udaną rundę jesienną mają za sobą piłkarze rezerw Astorii Szczerców. Na półmetku klasy A zespół prowadzony przez Wiesława Maka zajmuje drugą lokatę. Wiadomo, że awansować nie może, bo o klasę wyżej gra pierwszy zespół Astorii, ale powalczyć? Czemu nie - mówią w Szczercowie.

Kacper Bogunia i Wiktor Hofman, to dawaj juniorzy, którzy zostali włączeni do zespołu A-klasowych rezerw Astorii Szczerców. Z grającego jesienią składu nikt nie odszedł. Z kontuzją boryka się jedynie doświadczony Sylwester Piersa.

Jesienią Astoria II wygrała siedem meczów, przegrywając dwa i dwa też remisując. 23 punkty, tylko dwa oczka za liderem LKS Czarnocin to wynik bardzo dobry. - Chyba nawet oni sami, zawodnicy i trener nie spodziewali się tak dobrej rundy - z zadowoleniem mówi Piotr Sadziński, prezes Astorii Szczerców. - Naszym celem na wiosnę będzie utrzymanie tego drugiego miejsca, a może i walka o pierwsze. To zawsze będzie satysfakcja, nawet jeśli nie będzie wiązała się z awansem - dodaje.

O klasę wyżej, czyli w okręgówce gra pierwszy zespół Astorii, więc siłą rzeczy rezerwy awansować nie mogą. Chyba, że Astoria I skutecznie powalczy o IV ligę. O tym, że piłkarze Astorii nie składają broni pisaliśmy TUTAJ.

W niedzielę, w pierwszej wiosennej kolejce Astoria II miała podejmować u siebie Piast Krzywanice, ale ze względu na pogodę mecz przełożono [więcej o przełożonych meczach niższych lig TUTAJ] na 2 maja. Za tydzień, Astoria II powinna pojechać do Czarnocina na mecz na szczycie A-klasy.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374925 odwiedzin