Wiosenny raport: Rezerwy Omegi chcą się utrzymać i ogrywać młodych

2018-03-15 23:56:11

Wiosenny raport: Rezerwy Omegi chcą się utrzymać i ogrywać młodych

Ósma w tabeli klasy okręgowej Omega II Kleszczów to typowy zespół rezerw, którego zadaniem jest ogrywanie młodych piłkarzy i graczy z pierwszego zespołu, którzy nie łapią się w w składzie meczowym. Taki też będzie cel wiosną. Obok utrzymania.

Pięć zwycięstw, tyle samo porażek i trzy remisy. To bilans Omegi II w jesiennych meczach okręgówki. Wszystkie zwycięstwa rezerwy Omegi odniosły na własnym boisku. Gra na wyjazdach zaś mocno kulała (dwa remisy i cztery porażki). - Bardzo mało punktów zdobyliśmy na wyjazdach i to musimy poprawić - mówi Witold Sowała, trener rezerw Omegi. - Jeśli do tego utrzymamy skuteczność u siebie, to powinniśmy powalczyć o pierwszą piątkę - dodaje.

Celem nadrzędnym Omegi II jest jednak utrzymanie. - Naszym celem jest utrzymanie i ogrywanie młodych piłkarzy. Do momentu, aż utrzymanie nie będzie pewne, to będziemy stawiać na punkty - podkreśla szkoleniowiec. Zimą zespół rezerw wzmocnili Jarosław Kurzynoga, Robert Brożyna, Dominik Szczęsny i Dzwonkowski. Kleszczowianie zagrali w przerwie zimowej pięć sparingów.

- Sparingi wypadły słabo, ponieważ mieliśmy mało liczną kadrę, opartą głównie o piłkarzy z roczników 1999 i 2000, a więc juniorów - podkreśla trener Sowała. - W meczach ligowych oczywiście będziemy korzystać z szerokiej kadry pierwszego zespołu, natomiast juniorzy będą uzupełnieniem. Docelowo mają rozgrywać mecze w swojej kategorii, juniora starszego też w lidze okręgowej. Dlatego sparingi wyglądały tak, jak wyglądały.

W mecazach kontrolnych Omega II przegrała 1:3 ze Szczerbcem Wolbórz, 0:8 z juniorami starszymi GKS Bełcható, pokonała 9:1 EBE SPN Bełchatów oraz doznała porażek 0:6 z Ceramiką Opoczno i 1:5 z Włókniarzem Zelów. 

W pierwszej wiosennej kolejce Omega II miała grać na wyjeździe ze Świtem Kamieńsk. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu o odwołaniu meczu, choć należy się tego spodziewać, skoro całą kolejkę odwołano w IV lidze. Niewykluczone więc, że inauguracją rundy będą derby powiatu - Omega II z Astorią Szczerców, za tydzień.

[Więcej o przygotowaniach Omegi Kleszczów]
[Wiosenny raport Astorii Szczerców, wicelidera okręgówki]

fot. omegakleszczow.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380302 odwiedzin