Wiosenny raport: Zjednoczeni planują dokończyć sezon

2018-03-14 15:57:23

Wiosenny raport: Zjednoczeni planują dokończyć sezon

Zjednoczeni Gmina Bełchatów jednak przystąpią do rundy wiosennej IV ligi (gr. łódzka). Kadra zespołu nadal jest w trakcie budowy, ale w tym przypadku za sukces należy uznać sam fakt przystąpienia do dalszych rozgrywek. Na początek "United" sprawdzi lider.

O sytuacji ostatniego zespołu lokalnej IV ligi informowaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Przed duetem trenerskim Łukasz Walewacz - Andrzej Koziara duże wyzwanie, zwłaszcza że nadal nie wiadomo, czy będzie kim grać. Kadrę zawodniczą mają tworzyć m.in. zawodnicy LZS-ów Gminy Bełchatów i Drużbice.

- Wierzę, że zespół na sobotni mecz będzie w komplecie. Jest kim grać, ale powinno być lepiej - przekonuje nowy trener "United", Łukasz Walewacz. - Jestem czynnym zawodnikiem, więc nie wykluczam też, że jeśli będzie potrzeba to sam wyjdę na boisko - dodaje. Jeśli taka sytuacja ma mieć miejsce, to lada dzień powinno nastąpić wypożyczenie tego gracza na rundę wiosenną z A-klasowego Hetmana Rusiec. W Ruścu ma pozostać Koziara.

- Praca w Zjednoczonych jest dla mnie wyzwaniem. Jestem trenerem, który dopiero zdobywa doświadczenie w piłce seniorskiej, ponieważ do tej pory pracowałem z dziećmi roczników 2008 i 2009. Także podjęte działania w Bełchatowie mogą też pozwolić mi pokazać się z dobrej strony w kilku meczach - tłumaczy trener "czerwonej latarni" IV ligi, która jest pierwszym kandydatem do spadku. Sukcesem "United" będzie bez wątpienia zdobycie choćby punktu, czego nie udało się dokonać w rundzie jesiennej.

Wiosnę Zjednoczeni rozpoczną spotkaniem z liderem tabeli, Unią Skierniewice. - Będę starał się wytłumaczyć drużynie, że każdy może przegrać, ale najważniejsze by uczynić to po walce. Zdajemy sobie sprawę z kim gramy w sobotę, ale przed nami jeszcze wiele spotkań - mówi Walewacz. W przerwie zimowej bełchatowski IV-ligowiec nie rozegrał żadnego meczu kontrolnego.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380341 odwiedzin