PGE Skra ma swój pociąg!

2017-06-13 08:47:29

PGE Skra ma swój pociąg!

W poniedziałek w samo południe na peron pierwszy Dworca "Łódź Fabryczna" wjechał pociąg PGE Skry Bełchatów. - Pierwszy raz przyjechaliśmy pociągiem, w którym mieliśmy przygotowane miejsce z imieniem i nazwiskiem - mówił jeden z "ojców chrzestnych" tego pojazdu, Mariusz Wlazły.

Poza kapitanem żółto-czarnych tego zaszczytu dostąpili Michał Winiarski i Robert Milczarek. Pierwsi pasażerowie pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej "SKRA", kursującym na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia, będą mogli się przejechać od najbliższej soboty, tj. 17 czerwca.

- PGE Skra to symbol. Iskra, świecąca bardzo jasno, promująca sport, region, Bełchatów i PGE. Obserwujemy jak młodzi ludzie angażują się w siatkówkę, inspirowani osiągnięciami PGE Skry, będącej w czołówce krajowej, sięgającej wielokrotnie po Mistrzostwo Polski, ale i jej siatkarzami występującymi w reprezentacji Polski. Chcielibyśmy, aby Łódzkie kojarzyło się z PGE Skrą, stąd pomysł, aby nazwać tak pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jeżdżący do Warszawy - podkreślił Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

- Pierwszy raz przyjechaliśmy pociągiem, w którym mieliśmy przygotowane miejsce z imieniem i nazwiskiem, jest to bardzo miłe. Cieszymy się, że w taki sposób możemy promować klub i województwo łódzkie, z którym jesteśmy związani. Gramy tutaj mecze i mamy tu rzesze kibiców. Ten pociąg będzie jechał do Warszawy, a tam też mamy bardzo wielu fanów, którzy wspierają nas podczas spotkań z Politechniką - dzielił się swoimi wrażeniami po wyjściu z pociągu Mariusz Wlazły.

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393390 odwiedzin