Weronika Centka i Paweł Tomczuk laureatami Plebiscytu!

2018-03-11 01:25:44

Weronika Centka i Paweł Tomczuk laureatami Plebiscytu!

Weronika Centka i Paweł Tomczuk zostali laureatami VIII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera 2017 Roku Regionu Bełchatowskiego!. Zacięta rywalizacja trwała do ostatnich sekund głosowania. Gratulujemy zwycięzcom.

Sportowcem Roku 2017 została Weronika Centka, siatkarka SMS PZPS Szczyrk i Budowlanych Łódź, natomiast na Trenera Roku 2017 wybrany został Paweł Tomczuk, szkoleniowiec Rugby Club Bełchatów.

W obu głosowaniach rywalizacja była niezwykle zacięta. Weronika Centka długo prowadziła w Plebiscycie, ale w ostatnich dniach zbliżyła się do niej Ida Lis, a także Piotr Niźnik. Smsowe szaleństwo zaczęło się w sobotę, ostatniego dnia głosowania. Jeszcze na godzinę przed zamknięciem linii sms, na prowadzeniu była Ida Lis, zawodniczka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, z powodzeniem uprawiająca trójbój siłowy. Ale fani Weroniki nie dali za wygraną i to ona jednak, zdecydowanie wygrała nasz Plebiscyt. Drugie miejsce zajęła Ida Lis, a trzecie Piotr Niźnik.

W głosowaniu na Trenera Roku długo wydawało się, że bezpieczną przewagę ma Piotr Radziejewski, trener tenisa ziemnego w BTS As. Za nim plasował się Paweł Tomczuk, ze sporą stratą procentową. Ale w tym głosowaniu ogólna liczba smsów była mniejsza, więc gdy kibice bełchatowskiego rugby wzięli się za wysyłanie smsów, Paweł Tomczuk wskoczył na pierwsze miejsce. Piotr Radziejewski musi zadowolić się drugą lokatą. Trzecie miejsce zajął Łukasz Mantyk, trener lekkoatletów w BKL.

18-letnia Weronika Centka jest zawodniczką UKS Korona Bełchatów, w ubiegłym roku grała m.in. w EKS Skrze, a od września uczy się i reprezentuje barwy pierwszoligowego SMS PZPS Szczyrk. Do tego gra również w barwach juniorskiej drużyny ekstraklasowej ekipy Grot Budowlani Łódź.

Paweł Tomczuk trenuje i czasem ciągle jeszcze gra w KS Rugby Club Bełchatów, który w ostatnim czasie rozwija się bardzo prężnie. W ubiegłym roku ekipa po raz kolejny awansowała do turnieju finałowego mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski olimpijskiej, siedmioosobowej odmiany rugby. Do tego wraz z klubem rozwijają rugby wśród uczniów bełchatowskich szkół wprowadzając program, Rugby Tag.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Uroczystą galę, w trakcie której wręczymy statuetki i nagrody laureatom planujemy na 22 marca. Przypominamy, że nasz dochód z sms (po odliczeniu kosztów operatora) przekażemy na leczenie Julii Spalińskiej.

Sportowca Roku wybraliśmy już po raz ósmy. Trenera Roku po raz pierwszy. Rok temu, z przyczyn organizacyjnych plebiscyt nie odbył się. Kto był laureatem w poprzednich latach przedstawia poniższa tabelka.

Rok Sportowiec Roku Trener Roku
2009 Paulina Mamrot (lekka atletyka) --
2010 Tomasz Jończyk (karate tradycyjne) --
2011 Mateusz Trzeboński (lekka atletyka) --
2012 Paweł Zatorski (siatkówka) --
2013 Paweł Zatorski (siatkówka) --
2014 Angelika Krak (lekka atletyka) --
2015 Krystian Gortat (taekwondo) --
2016  --- --
2017 Weronika Centka (siatkówka) Paweł Tomczuk (rugby) 

 

 

 

 

 

 

[Więcej o samym Plebiscycie]
[Więcej o kandydatach]
[Wyniki LIVE]
[Sponsorzy Plebiscytu]

 

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374901 odwiedzin