Zjednoczeni zgłaszają gotowość do rundy. Mają duet trenerski i szukają zawodników

2018-03-01 18:05:07

Zjednoczeni zgłaszają gotowość do rundy. Mają duet trenerski i szukają zawodników

Na blisko dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej Zjednoczeni Bełchatów mają trenera. Ma nim zostać Łukasz Walewacz, a w pracy pomoże mu Andrzej Koziara. Klub czeka jeszcze na zgodę z ŁZPN i próbuje skompletować kadrę, tak by móc dokończyć sezon łódzkiej IV ligi.

TUTAJ pisaliśmy o problemach Zjednoczonych. Od tamtej pory prezes klubu Danuta Pieczara szukała trenera, który zechciałby objąć rolę trener najsłabszego czwartoligowca, po tym jak zrezygnował z niej Wiesław Siębor. Przypomnijmy, że jesienią "United" nie zdobyli punktu, a dodatkowo mają katastrofalny bilans bramkowy (4:111).

Tej trudnej roli zdecydował się podjąć Łukasz Walewacz, który jesienią reprezentował barwy A-klasowego Hetmana Rusiec (wcześniej w MLKS Konopnica), a dodatkowo pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Domiechowicach. Drugim trenerem ma zostać klubowy kolega obrońcy, Andrzej Koziara. Ten pomocnik grał wcześniej m.in. w Omedze Kleszczów i Konopnicy. - Jesteśmy w trakcie uzyskiwania stosownej zgody dla obu z nich aby prowadzili nasz zespół w rundzie wiosennej. Trenerzy będą się uzupełniać - wyjaśnia prezes Zjednoczonych.

Przed duetem szkoleniowym trudne zadanie, ponieważ frekwencja na zajęciach "United" jest zatrważająca. Zawodnicy mimo organizowanych przez klub zajęć mieli pojawiać się na nich w niewiele osób, a nawet bywały sytuację, że nikt nie przychodził. Dodatkowo zaledwie kilku zawodników deklaruje chęć gry w rundzie wiosennej. - Szukamy możliwości uzupełnienia kadry, ponieważ kilku podstawowych zawodników, którzy są nadal związani z nami umowami, nie chce dalej grać w Zjednoczonych - zdradza szefowa klubu.

W tej sytuacji Zjednoczeni mają w zamyśle uzupełnić kadrę zawodnikami, którzy aktywnie grali w rozgrywkach LZS i amatorskich. - Są tacy gracze i obecnie sprawdzamy czy istnieje możliwość by zgłosić ich bez przeszkód do gry. W piątek będę bogatsza o wiedzę, czy to się uda oraz ilu zawodników będzie na zaplanowanym treningu - tłumaczy Pieczara. Zajęcia rozpoczną się o godz. 18:15 na boisku przy Szkole Podstawowej w Domiechowicach. Nie będzie na nich np. Dawida Chedy, młodego obrońcy, którym zainteresował się GKS Bełchatów.

Ligową wiosnę Zjednoczeni, jeśli przystąpią do rozgrywek, rozpoczną 17 marca wyjazdowym spotkaniem z liderem tabeli Unią Skierniewice. Jesienią bełchatowianie przegrali 0:8.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380298 odwiedzin