Dziewczyny z Astorii Szczerców jadą na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu

2018-02-28 23:43:22

Dziewczyny z Astorii Szczerców jadą na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu

Piłkarki Astorii Szczerców zagrają o mistrzostwo Polski do lat 14 w futsalu. Dziewczyny ze Szczercowa wygrały turniej eliminacyjny, którego były gospodyniami. Turniej finałowy z udziałem dwunastu najlepszych drużyn odbędzie się w najbliższy weekend w Grodzisku Mazowieckim.

Drużyna Astorii do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-14 awansowała jako ostatnia. Ostatni z turniejów eliminacyjnych odbył się właśnie w Szczercowie. Gospodynie prowadzone przez trenera Łukasza Topolskiego w nowej hali przy szczercowskim liceum spisały się znakomicie, wygrywając dwa mecze i remisując jeden, z najgroźniejszymi rywalkami - UKS SMS Łódź.

W meczu z łodziankami padł remis 1:1. Potem zespół Astorii pokonał jeszcze 2:1 Stradom Częstochowa i rozbił 11:0 ISD-AJD Częstochowa. Różnica bramek okazała się kluczowa. Dzięki lepszemu o jednego gola bilansowi szczercowianki wygrały turniej.

Wyniki:
Astoria Szczerców – UKS SMS Łódź 1-1
Stradom Częstochowa – ISD-AJD Częstochowa 3-1
Astoria Szczerców – Stradom Częstochowa 2-1
ISD-AJD Częstochowa – UKS SMS Łódź 2-11
UKS SMS Łódź – Stradom Częstochowa 2-0
ISD-AJD Częstochowa – Astoria Szczerców 0-11

Astoria Szczerców 3 7 14-2
UKS SMS Łódź 3 7 14-3
Stradom Częstochowa 3 3 4-5
ISD-AJD Częstochowa 3 0 3-25
 

 

Dzięki zwycięstwu w zawodach drużyna Astorii zapewniła sobie awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Te odbędą się już w ten weekend w Grodzisku Mazowieckim. Spotka się tam 12 najlepszych drużyn z eliminacji, w tym gospodynie. Tytułu broni Stomil Olsztyn.

W sobotę rozegrane zostaną eliminacje grupowe, a w niedzielę mecze o poszczególne lokaty. Drużyna Astorii w grupie zagra z gospodyniami - Mazovią Grodzisk Mazowiecki oraz z Bronowianką Kraków.

Podział na grupy w turnieju finałowym:
Grupa 1: Rolnik Biedrzychowice, Unifreeze Górzno, Czwórka Radom.
Grupa 2: Praga Warszawa, ROW Rybnik, AZS Wrocław.
Grupa 3: Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Bronowianka Kraków, Astoria Szczerców
Grupa 4: Stomil Olsztyn S.A, Polonia Tychy, Włókniarz Białystok.

Drużyna Astorii pod wodzą trenera Łukasza Topolskiego w zawodach w Szczercowie zagrała w składzie: Natalia Labryszewska, Lidia Płuciennik, Maria Grenda, Angelika Gruszczyńska, Barbara Masapust, Julia Gryś, Nikola Kiereś, Amelia Rutkowska, Joanna Naturalna, Julia Nogała, Julia Muszyńska, Zofia Brząkalik, Wiktoria Matusik, Paulina Dłużak.

Fot. www.szczercow.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380302 odwiedzin