Wybierz sportowca, wesprzyj Julkę!

2018-02-16 01:29:55

Wybierz sportowca, wesprzyj Julkę!

Wybierz sportowca, wesprzyj Julkę! to hasło, które może przyświecać VIII Plebiscytowi na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2017 Regionu Bełchatowskiego. Tak, jak obiecaliśmy, dochód z Plebiscytu przekażemy na cel charytatywny. W tym roku wspieramy Julkę Spalińską, młodą, ambitną nastolatkę z Bełchatowa, która cierpi na padaczkę lekoodporną. Dzięki Waszemu wsparciu, ta choroba może być uleczalna!

"Wyobraź sobie, że budzisz się rano i wszystko się zaczyna, nieustająca burza w Twojej głowie. Przez cały dzień, czasami nawet kilkaset razy na minutę, widzisz przed oczami kolorowe błyski. Wyobraź sobie, że masz zawroty głowy i towarzyszy Ci nieustający lęk, że napad może się rozwinąć. I tak od ponad 6 lat. A teraz wyobraź sobie, że nie panujesz nad własnym ciałem, świat Ci wiruje, tracisz świadomość, a Twoje ciało wygina się do tyłu i zaczyna drgać. Tego wszystkiego doświadcza Julia, która do 8 roku życia była zupełnie zdrowym dzieckiem".
Tak o swojej chorobie na stronie Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" pisze Julka Spalińska.

Wydawać by się mogło, zwykła 15-latka. Ale sposób, w jaki walczy z chorobą nie jest już zwykły. Ma w sobie mnóstwo siły, która sprawa, że wielu nawet nie zauważa, że jest chora. Ale padaczka lekoodporna nie pozwala jej już normalnie funkcjonować. Choć przecież jak każda nastolatka ma swoje marzenia, plany. Fotografuje, pisze bloga, w tym się spełnia. I chce robić to dalej, problem w tym, że żadne leki nie działają na jej chorobę.

15-letnia bełchatowianka choruje od sześciu lat. Wypróbowano już wszystkie dostępne na rynku leki. Niestety nie pomagają. Szansą dla Julii jest specjalistyczna diagnostyka przedoperacyjna, a potem operacja w Niemczech. Niestety to terapia bardzo kosztowna. Potrzeba 300 tys. zł.

404.jpg

Tak jak w poprzedniej edycji, tym razem również cały nasz dochód z SMS-ów wysłanych przez Was w VIII Plebiscycie na Najlepszego Sportowca i Trenera 2017 Roku Regionu Bełchatowskiego chcemy przeznaczyć na cel charytatywny. W tym roku jest to wsparcie na leczenie Julii Spalińskiej. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu Julii i jej rodzicom uda się zebrać fundusze na kosztowne leczenie.

Jednym smsmem możecie pomóc dwum osobom - ulubionemu sportowcowi lub trenerowi, a także Julii Spalińskiej. Pamiętajcie, jeden sms to tylko 1,23 zł z VAT.

Więcej o kandydatach w VIII Plebiscycie na Sportowca i Trenera Roku 2017 Regionu Bełchatowskiego i o tym jak głosować zobaczcie tutaj.

Wyniki głosowanie możecie śledzić na bieżąco tutaj.

Więcej informacji na temat Julii Spalińskiej i możecie przeczytać na stronie fundacji "Kawałek Nieba".

Pomóc Julii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1317 pomoc dla Julii Spalińskiej”

 wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julia:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: “1317 Help for Julia Spalinska”

Aby przekazać 1% podatku dla Julii:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1317 pomoc dla Julii Spalińskiej”

 

 

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374923 odwiedzin