Mglista przyszłość Zjednoczonych. Zespół nie trenuje, nie ma też trenera

2018-02-07 17:16:03

Mglista przyszłość Zjednoczonych. Zespół nie trenuje, nie ma też trenera

8 stycznia mieli rozpocząć zimowy okres przygotowawczy piłkarze Zjednoczonych Bełchatów. Nie rozpoczęli do tej pory, a na domiar złego, blisko miesiąc są bez szkoleniowca. Wiesław Siębor złożył rezygnację, a na jego miejsce trudno znaleźć następcę. Prezes klubu wierzy jednak, że klub dźwignie się kolejny raz i dokończy sezon.

Po rundzie jesiennej Zjednoczeni zajmują w tabeli łódzkiej IV ligi ostatnie miejsce, z katastrofalnym bilansem bramkowym 4-111. Młodzi bełchatowianie przegrali wszystkie 17 spotkań, ale zdaniem byłego opiekuna drużyny, nie można im zarzucić braku chęci i zaangażowania w te spotkania. - Z ich postawy byłem zadowolony, bo też nic więcej nie byliśmy w stanie ugrać - tłumaczy. Siębor wiosną zespołu już nie poprowadzi, ponieważ w dniu kiedy "United" mieli powrócić do zajęć (8 stycznia), złożył rezygnację. Powodem miały być sprawy osobiste. Mimo to spotkał się z zawodnikami na treningu tego dnia, na obiektach 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie z nimi porozmawiał i poinformował o swej decyzji.

- Trener zostawił zespół gotowy do rundy z dnia na dzień. Spotkaliśmy się jeszcze w piątek przed startem przygotowań, nic nie zapowiadało takiego obrotu sytuacji. Jednak w dniu treningu otrzymaliśmy jego rezygnację wraz z planem sparingowym. Uszanowałam tę decyzję, jestem wdzięczna za te pół roku, aczkolwiek próbowałam go namówić by pozostał do końca sezonu. Nie udało się i nie ukrywam, że jesteśmy w trudnej sytuacji, podobnej do tej z okresu wakacyjnego - zdradza Danuta Pieczara, prezes klubu.

Do tej pory następcy Siębora nie udało się znaleźć, choć ostatni kandydat był już prawie przekonany. Na finiszu rozmów temat  jednak upadł. - Wykonałam mnóstwo telefonów, rozmawiałam z wieloma kandydatami. Drużyna jest gotowa, choć niektóre kluby pytają o naszych zawodników. Jednak co najważniejsze, ci piłkarze mają deklarację u nas do końca czerwca. Pamiętajmy, że większość naszej kadry stanowią młodzi piłkarze, nasi wychowankowie. Zamiast grać w rozgrywkach młodzieżowych przyszło im mierzyć się z seniorami - tłumaczy Pieczara. Minął miesiąc, a piłkarze jednak nadal nie wiedzą jaka jest przyszłość drużyny. Część z nich czeka na informacje, część szuka nowych drużyn.

- Będziemy chcieli dograć sezon do końca. Wierzę, że dźwigniemy się kolejny raz i to się uda. Dlaczego wybraliśmy grę w IV lidze? Takie decyzje zapadły w wyniku długiej dyskusji, m.in. z Wójtem Gminy Bełchatów, czyli naszym głównym partnerem. Nie była to decyzja wyłącznie zarządu, a kilku osób. My w dalszym ciągu chcemy walczyć - dodaje Danuta Pieczara. W ubiegłym tygodniu prezes Zjednoczonych była obecna w siedzibie OZPN w Piotrkowie Tryb., gdzie rozmawiała z prezesem Stanisławem Sipą.

Na ten moment "United" odwołali już dwa sparingi, z LKS Rosanów i Victorią Szadek. Kolejny według planu pozostawionego przez Siębora jest 17 lutego z WKS Wieluń. Szczegóły TUTAJ. Runda wiosenna IV ligi rozpocznie się 17 marca, a Zjednoczeni tego dnia mają zagrać na wyjeździe z Unią Skierniewice.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin