Skra się zbroi

2017-06-07 16:22:56

Skra się zbroi

Patryk Czarnowski po Grzegorzu Łomaczu wzmocnił zespół PGE Skry Bełchatów. Były środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podpisał dwuletni kontrakt, a na swej pozycji zastąpi Jurij Gladyra. Drużyna wciąż czeka na trenera.

Srebrni medaliści Mistrzostw Polski wziąć nie mogą znaleźć następcy Philippe Blaina, który zakończył pracę w Bełchatowie. Żółto-czarni byli blisko podpisania umowy z Danielem Castellanim oraz Dominique Baeyensem, ale w obu przypadkach temat upadł na finiszu negocjacji. Ciężko przewidzieć, z kim tym razem będzie rozmawiał prezes Konrad Piechocki.

Byli mistrzowie Polski jednak nadal kompletują kadrę na sezon 2017/2018. Drugim wzmocnieniem bełchatowian był Patryk Czarnowski. 31-latek przeniósł się do PGE Skry z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą w dwóch ostatnich sezonach zdobywał Mistrzostwo Polski. W swojej karierze związany był też z Jastrzębskim Węglem i AZS-em Olsztyn. W zakończonym sezonie wystąpił w 28 ligowych meczach swojej drużyny, zdobywając 89 punktów (68 atakiem, 21 blokiem).

Kiedy w sezonie 2004/2005 bełchatowianie sięgnęli po pierwsze złoto, Czarnowski był w składzie akademików z Olsztyna i jako 19-latek zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Po trzynastu sezonach na polskich parkietach ma już w dorobku 12 takich krążków - tyle samo, co kapitan PGE Skry – Mariusz Wlazły! Środkowy dwukrotnie odbierał złoty medal, czterokrotnie srebrny i sześciokrotnie brązowy.

fot. Biuro Prasowe PGE Skry

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393358 odwiedzin