Kolejne 3:0 w "Energii"

2017-11-15 22:57:12

Zwycięstwem żółto-czarnych 3:0 (25:23, 29:27, 25:21) zakończyło się zaległe spotkanie 2. kolejki PlusLigi, które rozegrano w środowy wieczór w Hali "Energia". Przeciwnikiem PGE Skry Bełchatów był beniaminek Aluron Virtu Warta Zawiercie, który postawił twarde warunki. MVP tego spotkania wybrany został Irańczyk - Milad Ebadipour.

Pierwszy set od minimalnej przewagi zaczęli goście, którzy po kilku minutach stracili prowadzenie, a z akcji na akcję Skra powiększała swoją przewagę nad rywalem. Przy stanie 17:14 dla Skry w grze bełchatowian coś się zatrzymało i po chwili mieliśmy 20:17 dla przyjezdnych, jednak konsekwencja i doświadczenie w poczynaniach Skry spowodowało, że to gospodarze triumfowali w pierwszej parti wygrywając 25:23.

Drugą partię lepiej zaczęli bełchatowianie, po chwili na prowadzenie wyszli przyjezdni, ale z czasem znów Skra wypracowywała sobie przewagę nad rywalem. W końcowych momentach seta bełchatowianie stracili jednak 3-4 punkty przewagi i mieliśmy po 23. Po zaciętym boju w końcówce i grze na przewagi było 29:27 i 2:0 dla Skry.

Trzeci set na początku należał do Skry, ale do głosu potem znów doszli zawodnicy z Zawiercia. W tym momencie żółto-czarni musieli wziąć się do pracy i to zrobili będąc do końca seta drużyną przeważającą wygrali ostatecznie 25:21 i w całym spotkaniu 3:0, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został irański przyjmujący Skry Milad Ebadipour.

Zwycięstwo to powoduje, że bełchatowianie awansowali w tabeli na 2. miejsce mając na koncie 18 punktów tracąc do liderującej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle osiem oczek i mając jeszcze jeden zaległy, domowy mecz do rozegrania.

Najbliższy mecz ligowy Skra rozegra w sobotę 18 listoapda, a w domowym meczu rywalem żółto-czarnych będzie GKS Katowice. Początek tego pojedynku już o godzinie 15. W przyszłym tygodniu, w środę 22 listopada Skra rozegra z kolei u siebie, zaległy mecz 1. kolejki z Treflem Gdańsk. Ten pojedynek rozpoczie się o godzinie 18.

PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 29:27, 25:21)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Wlazły, Bednorz, Czarnowski, Piechocki (libero) oraz Janusz, Penczew, Lisinac, Romać.

Warta: Pająk, Żuk, Zajder, Kaczorowski, De Leon, Smith, Koga (libero) oraz Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Bociek, Popik.

MVP: Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1404179 odwiedzin