Juniorzy gotowi na II ligę

2017-10-03 08:35:33

Juniorzy gotowi na II ligę

Juniorzy EKS Skry Bełchatów wygrali V Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Olsztynie, w którym wzięło udział pięć drużyn. To dobre przetarcie przed nadchodzącym sezonem, gdzie zawodnicy Radosława Kolanka grać będą na dwóch frontach.

Radosław Kolanek cytowany przez serwis internetowy "Energetycznych" przyznał, że dla młodych bełchatowian występ w Olsztynie był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem oraz gwarancją gry na dobrym poziomie. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", grano trzy sety bez względu na wynik.

Siatkarze EKS Skra w zmaganiach przegrali tylko jedno spotkanie z II-ligowym AZS UWM, który odniósł komplet zwycięstw, ale nie był klasyfikowany w końcowym zestawieniu. W rezultacie to bełchatowianie stanęli na najwyższym stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany rozgrywający Wiktor Nowak, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano kapitana żółto-czarnych - Mikołaja Sawickiego.

- Jestem zadowolony z naszej postawy. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, wszyscy mieli okazję zagrać. Mecz z II-ligowym AZS pokazał, że możemy rywalizować na wysokim poziomie, ale musimy tę jakość utrzymać w większym wymiarze meczu. Wiem, nad czym jeszcze musimy popracować i co doskonalić, aby wejść w sezon na dobrej jakości. Czeka nas bardzo trudne spotkanie w Kluczborku. Zrobimy jednak wszystko, aby zagrać odważnie i mądrze. Każdy mecz w II lidze będzie dla nas wyzwaniem, któremu chcemy stawić czoła i wyciągać z tych gier jak najwięcej - mówi trener zespołu Radosław Kolanek.

Swój sezon II-ligowy bełchatowianie rozpoczną w sobotę spotkaniem z Mickiewiczem Kluczbork. W drugiej kolejce PGE Skra II Bełchatów (pod taką nazwą w lidze grać będą juniorzy) zagra z Bzurą Ozorków. W tej lidze "Energetycznym" przyjdzie jeszcze zagrać m.in. z Czarnymi Rząśnia, Wifamą Łódź oraz MKS Kalisz.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393357 odwiedzin