Sportowi stypendyści powiatu

2017-09-29 12:02:10

Sportowi stypendyści powiatu

Ośmiu przedstawicieli świata sportu znalazło się na liście osiemnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stanowili tegoroczne grono stypendystów Rady Powiatu w Bełchatowie.

Rada Powiatu co roku nagradza za wysokie wyniki w nauce, sukcesy na konkursach i olimpiadach oraz wzorową postawę ucznia. Tym razem młodzież odebrała listy gratulacyjne podczas sesji 27 września.

Na stypendia motywacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, należących do samorządu powiatu, przeznaczono w tym roku prawie 15 tysięcy złotych. Wysokość jednorazowej nagrody zależy od średniej ocen w roku szkolnym 2016/2017, a także szczebla konkursu przedmiotowego, w którym uczeń został laureatem. Punktowana jest także aktywna działalność na rzecz środowiska lokalnego.

Najwyższe stypendium wyniosło 1665,60 zł i otrzymała je Alina Stasiak. Najniższe 312,20 zł. - Jest to spora kwota i cieszę się, że nasza nauka oraz osiągnięcia sportowe są doceniane. Uczę się dla siebie, ale zawsze miło jest później odebrać taką nagrodę za ten trud. Połączenie nauki ze sportem jest dla mnie proste, na wszystko znajdę odpowiednią ilość czasu - mówiła po odebraniu stypendium Ala Stasiak.

Wśród nagrodzonych uczniów byli m.in.:

  • Alina Stasiak (II L0, średnia ocen 4,88). Szczególne osiągnięcia to II miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzików i Juniorów w kategorii do 56 kg w Kickboxingu (Irlandia); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 w kategorii junior starszy (Legnica) ; II miejsce na Mistrzostwach Polski Low- Kick w kategorii junior starszy (Nowy Targ); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 Rules w kategorii junior młodszy (Wrocław)
  • Joanna Osowska (II LO, średnia 5,22). Legitymuje się także wysokimi osiągnięciami sportowymi: III miejsce w walkach kobiet do 65 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-Do (Dąbrowa Bialostocka); I miejsce w walkach kobiet do 65 kg, I miejsce w walkach kobiet I Dan oraz I miejsce w technikach specjalnych kobiet na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Taekwon-Do ITF (Bełchatów); I miejsce w walkach do 65 kg, I miejsce w walkach I Dan na Międzywojewódzkich Mistrzostwa Juniorów w Poznaniu
  • Szymon Śmigielski (I LO; 5,31). Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo- Planeta, II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Geograficznym „Mapa bez tajemnic”; III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach; I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach
  • Przemysław Stąsiek (II LO, 4,90). Najważniejsze osiągnięcia: VII miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka siatkowa finalista licealiady woj. łódzkiego w Siatkówce plażowej; I miejsce w finale województwa małopolskiego w Siatkówce plażowej
  • Jakub Kowalczyk (ZSP Nr 3; 5,33). Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce drużynowo w Licealiadzie Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego Drużynowego Chłopców; II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy)
  • Marcin Marciniak (II LO; 5,00). Zdobywca VII miejsca w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej (drużynowo)
  • Jakub Kowalczyk (ZSP Nr 3; 5,33). Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce drużynowo w Licealiadzie Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego Drużynowego Chłopców; II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy).
  • Sandra Janik (ZSP Nr 4; średnia 5,31). Laureatka III miejsca w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Koszykową Dziewcząt

fot. Powiat Bełchatowski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374925 odwiedzin