Filip Kazimierczak z medalem w lidze zapaśniczej

2021-12-27 22:21:16

Filip Kazimierczak z medalem w lidze zapaśniczej

Filip Kazimierczak, zapaśnik GKS Bełchatów sięgnął po brązowy medal Polskiej Ligi Zapaśniczej, gościnnie reprezentując barwy AKS Białogard. Jego drużyna w Karlinie zmierzyła się z Zapasami Białystok.

GKS Bełchatów w lidze zapaśniczej nie bierze udziału, więc zgodził się na reprezentowanie przez swojego wychowanka barw klubu z Białogardu. - Walczyłem już dla tego klubu w fazie grupowej ligi, jakiś czas temu w Warszawie, wygrywając m.in. z Edgarem Babayanem, byłym wicemistrzem Europy - mówi Filip Kazimierczak. - W fazie grupowej zajęliśmy drugie miejsce, dzięki czemu dostaliśmy możliwość walki w finale o brązowy medal ligi zapaśniczej - dodaje.

Dwumecz między drużynami z Białogardu i Rzeszowa toczył się w 9-osobowych składach - trzy kobiety i trzech mężczyzn w stylu klasycznym oraz trzech mężczyzn w stylu wolnym. W hali Homanit Arena w Karlinie Filip Kazimierczak stoczył jedną walkę w swojej kategorii wagowej 87 kg, oczywiście w klasycznym stylu grecko-rzymskim.

Już w pierwszej rundzie walki z czołowym zapaśnikiem mistrzostw Europy juniorów Michałem Dybkiem bełchatowianin zdobył cztery punkty, które utrzymał do końca walki, wygrywając na punkty. Dzięki temu dołożył dwa oczka dla swojej drużyny, która wygrała mecz 10:8. Podobny rezultat był w drugiej odsłonie dwumeczu, dzięki czemu z wynikiem 20:16 AKS Białogard sięgnął po brązowy medal pierwszego sezonu Polskiej Ligi Zapaśniczej.

W premierowym sezonie PLZ wystąpiło sześć klubów - Mazowsze Wrestling Team (mistrz Polski), Unia Racibórz (wicemistrz Polski), AKS Białogard, Zapasy Rzeszów, Panthers Wrestling Team Zgierz&Radom oraz Sobieski Poznań.Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476743 odwiedzin