PGE Skra Bełchatów zwycięstwem kończy rok w hali Energia

2021-12-18 10:50:50

PGE Skra Bełchatów zwycięstwem kończy rok w hali Energia

PGE Skra Bełchatów zwycięstwem pożegnała się ze swoimi kibicami w Bełchatowie. W ostatnim meczu w tym roku w hali Energia żółto-czarni wq czterech setach pokonali GKS Katowice.

Po porażce w dramatycznych okolicznościach z Aluronem Zawiercie PGE Skra potrzebowała trzech punktów, ze słabo radzącym sobie w tym sezonie GKS Katowice. Tym bardziej, że był to ostatni mecz bełchatowian we własnej hali w tym roku.

PGE Skra dobrze zaczęła mecz, pewnie grając zagrywką i odrzucając rywali od siatki. Niestetyh od połowy seta bełchatowianie zaczęli popełniać błędy. Przewagi wystarczyło do wygrania pierwszego seta, ale w drugim już lepsi okazali się katowiczanie, którzy dobrze radzili sobie w obronie, skutecznie wspomagając się blokiem.

Kluczowy okazał się trzeci set. Długo trwała walka na styku, ale ostatecznie gospodarze przełamali rywali ze Śląska. W czwartej odsłonie bełchatowianie nie pozostawili już rywalom złudzeń, kończąc mecz w czterech setach.


Dla PGE Skry był to ostatni mecz u siebie w tym roku, ale do końca grudnia bełchatowianie zagrają jeszcze dwa spotkania. 22 grudnia jadą do Częstochowy na mecz Pucharu Polski z tamtejszym Norwidem, a rok zakończą w Radomiu ligowym meczem z Czarnymi.

PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:1 (25:22, 19:25, 25:20, 25:16)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atansijević, Taht, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Kooy (libero) Schulz, Sawicki, Mitić, Milczarek, Adamczyk
GKS: Ma’a, Quiroga, Hain, Jarosz, Rosseaux, Kania, Mariański (libero) oraz Domagała

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476743 odwiedzin