PGE Skra Bełchatów z awansem w Pucharze CEV

2021-12-09 23:32:22

PGE Skra Bełchatów awansowała do 1/8 finału rozgrywek o Puchar CEV. W rewanżowym meczu z czeską Duklą Liberec bełchatowianie wygrali 3:1 i zapewnili sobie udział w gronie szesnastu najlepszych drużyn rozgrywek.

Po wygranej w pierwszym meczu w Bełchatowie 3:0, PGE Skra potrzebowała w przygranicznym Libercu wygrać dwa sety. To stało się bardzo szybko, bo żółto-czarni w dwóch pierwszych setach nie pozostawili Czechom złudzeń. Pewna gra bełchatowian sprawiła, że losy rywalizacji stały się rozstrzygnięte.

Później oglądaliśmy to, co niestety w siatkarskich dwumeczach się zdarza, gdy losy awansu są rozstrzygnięte. Zmiany na boisku, zwolnienie tempa przez bełchatowian i mecz nieco się wyrównał. Gospodarze chcieli pokazać się z dobrej strony i ugrali seta. Na więcej stać ich już nie było.

W 1/8 finału Pucharu CEV PGE Skra zagra z bułgarskim zespołem Neftochimik Burgas. Wcześniej, w poniedziałek bełchatowian czeka mecz z Aluronem CMC Warta Zawiercie w PlusLidze.

Dukla Liberec - PGE Skra Bełchatów 1:3 (20:25, 17:25, 25:23, 23:25)

Dukla: Kopecky, Demar, Leikep, Krestan, Janku, Prazak, Demar, Kopacek (libero) oraz Pavlicek (libero), Pavicević, Nivaldo
PGE Skra: Łomacz, Sawicki, Kłos, Schulz, Taht, Adamczyk, Milczarek (libero) oraz Bieniek.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin