Jonasz Gortat z medalem Mistrzostw Europy w Kickboxingu

2021-12-01 22:38:13

Jonasz Gortat z medalem Mistrzostw Europy w Kickboxingu

Jonasz Gortat zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Kickboxingu. Wychowanek Klubu Sportowego Knock-Out Team Bełchatów, a prywatnie brat trenera Krystiana Gortata sięgnął po medal w konkurencji Pointfighting, czyli walki przerywanej.

Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, we wszystkich formułach odbyły się w czarnogórskiej Budvie. Bełchatowski klub w reprezentacji Polski reprezentował Jonasz Gortat, który idzie w ślady utytułowanego brata i trenera w Knock-Out Team Bełchatów.

14-letni Jonasz Gortat wystartował w kategorii do 57 kg w Pointfighting, czyli walki przerywanej. Bełchatowianin w europejskim czempionacie pokonał reprezentanta Słowenii, by przegrać z późniejszym mistrzem z Grecji. Dało to Jonaszowi brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Europy kadetów.

Dla młodszego z braci Gortatów był do bardzo udany debiut w biało-czerwonych barwach reprezentacji Polski. A dla klubu Knock-Out Team Bełchatów pierwszy medal w imprezie tej rangi.

- Jesteśmy bardzo dumni, że nasz wychowanek sięgnął po upragniony medal - podkreśla trener Krystian Gortat. - Cały klub dopingował i wspierał Jonasza, przez czas trwania turnieju, przed nim oraz po. Okres przygotowawczy przepracował naprawdę ciężko w klubie, nie odpuszczając żadnego treningu. Dodajmy, że pomimo zajęć na miejscu, zawodnik brał udział w zgrupowaniu zadry Polski na tydzień przez Mistrzostwami Europy - dodaje. - Czekamy na następne medale i następnych kadrowiczów.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476743 odwiedzin