PGE Skra Bełchatów gra z Czechami o awans w Pucharze CEV

2021-12-01 00:00:02

PGE Skra Bełchatów gra z Czechami o awans w Pucharze CEV

PGE Skra Bełchatów staje przed szansą awansu do szesnastki najlepszych drużyn Pucharu CEV. W środę o godz. 18 w hali Energia rozpocznie mecz 1. rundy rozgrywek z czeską Duklą Liberec. 

PGE Skra Bełchatów jest faworytem dwumeczu 1/16 Pucharu CEV, choć czeski zespół należy do najbardziej utytułowanych w swoim kraju, a w latach 70. ubiegłego wieku wygrywał nawet Puchar Mistrzów (poprzednik Ligi Mistrzów). Ale to oczywiście zamierzchła przeszłość. Choć bełchatowianie spodziewają się jednak trudniejszego meczu od tego z rundy wstępnej. Przypomnijmy, że w 1/32 finału Pucharu CEV PGE Skra dwukrotnie pokonała 3:0 bośniacki Mladost Brcko.

- Dukla Liberec to na pewno lepszy zespół, niż nasz ostatni przeciwnik w Pucharze CEV, więc musimy w stu procentach się skoncentrować, żeby pokazać swoje dobre granie - mówi Radosław Kolanek, drugi trener PGE Skry. - Trzeba po prostu wyeliminować tego przeciwnika z rozgrywek i myśleć o tym, co dalej.

A dalej na horyzoncie majaczy zwycięzca rywalizacji Chenois Genewa - Neftohimik Burgas. Jeśli bełchatowianie wyeliminują Czechów (rewanż w Libercu 9 grudnia), to zagrają właśnie ze zwycięzcą szwajcarsko-bułgarskiej pary. 

- Chcemy awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV i jestem przekonany, że w każdym meczu będziemy dawali z siebie maksimum swoich umiejętności - dodaje Grzegorz Łomacz, kapitan PGE Skry. - W meczu z Bośniakami pokazaliśmy, że swobodnie możemy walczyć z europejskimi zespołami i małymi krokami chcemy zajść w tym turnieju jak najdalej.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin