Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów z medalami otwartych mistrzostw województwa

2021-11-30 20:42:56

Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów z medalami otwartych mistrzostw województwa

Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików rozegrano w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Rywalizacja toczyła się w jedenastu kategoriach wagowych, a gospodarze - Akademia GKS Bełchatów sięgnęli po trzy medale, w tym jeden złoty.

Złoto dla Akademii GKS wywalczył Dawid Januszewski, który w swojej kategorii wagowej do 48 kg miał tylko jednego rywala - Filipa Ganziuka z PTC Pabianice. 

Srebrne medale zdobyli Jakub Zjawiński w kat. 52 kg i Norbert Szymanek w kat. 68 kg.  Obaj przegrali swoje pierwsze walki, ale w obu kategoriach wystartowało po trzech zapaśników, więc w drugich starciach dostali szansę walk o srebro, które wykorzystali, wygrywając z rywalami z AKS Piotrków Tryb.

Bez medalu zawody ukończył Aleksander Sałuda (kat. 75 kg). Prowadzeni przez Janusza Włastowskiego i Andrzeja Olczyka zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów zajęli drużynowo piąte miejsce, zdobywając 17 punktów. Wygrali młodzicy PTC Pabianice (49 pkt.), przed Olimpijczykiem Radom (40 pkt.) i ZKS Radomsko (30 pkt.).

Komplet wyników 

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476751 odwiedzin