PGE Skra Bełchatów rozpoczęła sezon od efektownego zwycięstwa

2021-10-04 23:42:22

PGE Skra Bełchatów bardzo dobrze zainaugurowała rozgrywki PlusLigi. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1.

Nowy sezon PlusLigi rozpoczęty. Pierwszą kolejkę rozgrywek zakończył mecz z udziałem PGE Skry Bełchatów, która na wyjeździe rywalizowała z Cuprum Lubin. Bełchatowianie chcieli dobrze wejść w nowy sezon, więc trener Slobodan Kovac wystawił najsilniejszą szóstkę, z graczami, którzy jako ostatni dołączyli do drużyny po rozgrywkach reprezentacyjnych.

PGE Skra zaczęła mecz bardzo dobrze. Bełchatowianie pewnie kończyli swoje ataki, co skutkowało efektownym wygraniem dwóch pierwszych setów. W trzeciej odsłonie gospodarze w końcu zaczęli grać skuteczniej i nie chcąc przegrać w trzech setach musieli punktować bełchatowian. Udało się im tylko w trzecim secie. W ostatniej partii wydawało się jednak, że miejscowi doprowadzą do tie-breaka, prowadzili już pięcioma punktami, ale wówczas swoje pociski z pola zagrywki zaczął posyłać Milad Ebadipour. Świetny serwis i dobra gra blokiem, to były klucze do przełamania Cuprum Lubin i wygrania meczu 3:1.

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:27)
Cuprum: Sekita, Waliński, Pietraszko, Kapica, Ferens, Krage, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Gunia, Maruszczyk, Stępień
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Schulz, Mitić