PGE Skra Bełchatów ograła IBB Polonię Londyn

2021-09-31 23:32:44

PGE Skra Bełchatów ograła IBB Polonię Londyn

PGE Skra Bełchatów i IBB Polonia Londyn zaprezentowały się kibicom. Oba zaprzyjaźnione kluby zagrały mecz towarzyski w hali Energie. Dla PGE Skry był to ostatni sprawdzian przed startem PlusLigi. 

PGE Skra nareszcie jest w komplecie, a zespół został nieco zmieniony przed nowym sezonem. Przypomnijmy, że nowym trenerem został Slobodan Kovac, a drugim asystentem szkoleniowca będzie Slobodan Prakljacić. Jeśli chodzi o siatkarzy, nowymi twarzami będą Damian Schulz, Holender z włoskim paszportem Dick Kooy, Serb Aleksandar Atanasijević oraz Estończyk Robert Taht.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Widać było, że kibice faktycznie stęsknili się za PGE Skrą, bo wypełnili trybuny hali Energia niemal do ostatniego miejsca. Podczas oficjalnej prezentacji mogli zobaczyć każdego z siatkarzy, poznać sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu. - Mam małą tremę, bo przecież tak dawno nie było Was w naszej hali. Każdy z nas, także siatkarze, podkreślali, że czegoś brakowało w minionym sezonie. Teraz sportowe widowiska będą kompletne, bo gramy właśnie dla kibiców - mówił Konrad Piechocki, prezes klubu.

Warto wspomnieć, że wcześniej zaprezentowano także zespół IBB Polonia Londyn, czyli klubu partnerskiego PGE Skry, a także wszystkie grupy młodzieżowe bełchatowskiej drużyny.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to zgodnie z przewidywaniami PGE Skra prowadziła grę. Co ciekawe, na zespół z Londynu wyszła w najsilniejszym składzie. Doskonale spisywali się zarówno Atanasijević, Ebadipour, jak i Kooy. Różnicę robiła również zagrywka. PGE Skra, która w poniedziałek zainauguruje rozgrywki PlusLigi, prezentowała się dużo lepiej i zdecydowanie zwyciężyła 3:0.

Bełchatowianie pierwszy mecz PlusLigi rozegrają na wyjeździe z Cuprum Lubin.

PGE Skra Bełchatów - IBB Polonia Londyn 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)
PGE Skra: Łomacz, Kooy, Kłos, Atanasijević, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Adamczyk, Schulz, Mitić.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin