Blamaż GKS Bełchatów w Pucharze Polski

2021-09-29 22:14:56

Blamaż GKS Bełchatów w Pucharze Polski

GKS Bełchatów przegrał aż 0:5 w meczu 1/32 Pucharu Polski i oczywiście pożegnał się z tymi rozgrywkami. To piąta z rzędu porażka "Brunatnych".

GKS Bełchatów w meczu przeciwko Arce Gdynia wystąpił w mocno odmienionym składzie, z bardzo odmłodzoną drużyną. Mimo to, strata pięciu goli w starciu z pierwszoligowcem to wynik fatalny. Niestety blamaże GKS na starcie pucharowych rozgrywek stały się ponurą tradycją "Brunatnych" w ostatnim czasie. Rok temu też odpadli po wysokiej porażce. 1:6 ulegli wówczas jednak Legii Warszawa, a to inny kaliber rywala, a GKS wówczas był po zaledwie dwóch dniach wspólnych treningów.

Hattricka na Sportowej ustrzelił doświadczony Artur Siemaszko. GKS był tłem dla rywala. Szkoda, bo Puchar Polski jest szansą na pokazanie się na ogólnokrajowej scenie, ale w Bełchatowie raczej o tym nie myślą. Patryk Rachwał i jego zespół muszą skupiać się na lidze, gdzie sytuacja GKS jest nieciekawa. W sobotę rywalem Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Mecz bardzo ważny z punktu widzenia gry o utrzymanie.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5 (3:0)
Gole: Haris Memić (3’), Artur Siemaszko (15’, 45’, 50’), Christian Alemán (76’ karny)

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Kamil Mizera (72’ Oskar Przywara), Kajetan Kunka (46’ Martin Klabník), Mateusz Mikulski, Adam Dobosz - Mikołaj Gabor (72’ Szymon Sołtysiński), Marcin Ryszka (46’ Dawid Flaszka), Michał Graczyk, Adrian Bielka, Łukasz Wroński - Mateusz Kempski (60’ Jakub Miarka).

Arka: Kacper Krzepisz - Paweł Sasin, Adam Danch, Haris Memić, ’Arkadiusz Kasperkiewicz (46’ Jerzy Tomal) - Kacper Skóra (74’ Mateusz Stępień), Michał Bednarski (77’ Karol Czubak), Néstor Gordillo, Christian Alemán, Mateusz Żebrowski (86’ Fabian Hiszpański) - Artur Siemaszko (74’ Maciej Rosołek).

żółta kartka: Rosołek.
sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).


fot. pzpn.pl

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin