Liga Mistrzów w Bełchatowie

2021-09-28 21:24:54

Liga Mistrzów w Bełchatowie

Siatkarska Liga Mistrzów jednak w Bełchatowie! PGE Skra Bełchatów wprawdzie nie zapewniła awansu do tych elitarnych rozgrywek, ale mimo to najlepsze drużyny będzie można oglądać w hali Energia. Wszystko za sprawą... IBB Polonii Londyn. Mistrzowie Anglii będą swoje mecze w CEV Champions League rozgrywać w Bełchatowie. 

PGE Skra Bełchatów nie będzie grać w Lidze Mistrzów tylko w Pucharze CEV. W nieco lepszej sytuacji jest ekipa IBB Polonii Londyn, czyli partnerskiego klubu PGE Skry. Zespół wystąpi w elitarnej Lidze Mistrzów, a swoje domowe mecze zdecydował się rozegrać właśnie… w hali Energia, na co zgodę wyraziła już Europejska Konfederacja Siatkówki.

Mecze Ligi Mistrzów pomiędzy IBB Polonia i białoruskim Szachciorem Soligorsk odbędą 5 i 7 października i będą rozegrane przy udziale publiczności.

- W hali Energia organizowaliśmy już dziesiątki meczów Ligi Mistrzów, a zdecydowaną większość z nich była zwycięska dla PGE Skry. Nasz obiekt doskonale zna więc klimat najbardziej prestiżowego klubowego turnieju europejskiego i cieszę się, że IBB Polonia Londyn weźmie udział w kolejnej jego edycji. Mam nadzieję, że to właśnie w hali Energia przy wsparciu polskich kibiców, również z Bełchatowa, IBB Polonia będzie cieszyła się z wygranej. Życzę powodzenia naszym przyjaciołom! – powiedział Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Dziękujemy wszystkim w Bełchatowie za dotychczasowe wsparcie. W końcu nasza współpraca trwa już od 2013 roku. Gdyby nie PGE Skra, na pewno nie bylibyśmy, tam gdzie jesteśmy. Dziękujemy, przyjaciele! – powiedział Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Warto przypomnieć, że 30 września IBB Polonia również zagra w hali Energia, ale z.. PGE Skrą! Będzie to wyjątkowy mecz towarzyski cementujący nie tylko wieloletnią przyjaźń klubów, ale również wydarzenie połączone z prezentacją drużyn. Co więcej, wstęp dla kibiców będzie wolny.

Świetnie, że możemy ukoronować nasz okres przygotowawczy w tak ważnym sezonie meczem z naszymi przyjaciółmi. COVID zmusił nas do trenowania i grania meczów Ligi Mistrzów w Polsce, ale według mnie nie ma do tego lepszego miejsca niż Bełchatów - mówi Bartek Łuszcz.

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476746 odwiedzin