Sztafeta UKS Czempion Bełchatów najlepsza w Polsce!

2021-09-28 21:00:59

Sztafeta UKS Czempion Bełchatów najlepsza w Polsce!

UKS Czempion Bełchatów mistrzem Polski do lat 16 w sztafecie 4x100m dziewcząt! Kolejny raz zawodniczki bełchatowskiego klubu udowodniły, że są najlepsze w kraju! Dwa medale z Karpacza przywiozła Amelia Zochniak.

Dla UKS Czempion Bełchatów mistrzostwa Polski młodzików do lat 16, które odbyły się w Karpaczku okazały się niezwykle udane. Na malowniczym, jednym z najwyżej położonych stadionów w Polsce u stóp Śnieżki swoją klasę pokazały zawodniczki UKS Czempion Bełchatów. Sztafeta 4x100m bełchatowskiego klubu, w składzie Julia Jończyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Anna Olczyk oraz pozostające w rezerwie Barbara Haładaj i Roksana Załęczna zdobyły złoty medal, ocierając się o rekord Polski. Wynik sprinterek Czempiona - 48.82 jest tylko o 31 setnych sekundy gorszy od rekordu kraju w tej kategorii wiekowej.

1004.jpg

Podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka spisały się tym lepiej, że przed zawodami każda z dziewcząt miała mniejsze bądź większe kłopoty ze zdrowiem. Dodatkowo, ekipa Czempionek to przede wszystkim dziewczęta z rocznika 2007, a więc pierwszoroczne młodziczki. Potencjał tej drużyny jest więc bardzo duży.

1003.jpg

Największe powody do zadowolenia ma Amelia Zochniak, która dodatkowo z Karpacza przywiozła także brązowy medal za start indywidualny na 300m przez płotki. Pobiegła bardzo dobrze, uzyskując świetny rekord życiowy 43,71 i zapewniając sobie trzecie miejsce.

fot. UKS Czempion Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476743 odwiedzin