GKS Bełchatów przegrał trzeci mecz z rzędu

2021-09-18 23:32:22

GKS Bełchatów przegrał trzeci mecz z rzędu w eWinner 2. Lidze. "Brunatni" po słabym meczu w sobotnie południe przegrali z rezerwami Lecha Poznań 0:1.

Lechici przeważali, zwłaszcza w pierwszej połowie, raz po raz, wjeżdżając w pole karne GKS. Tylko szczęściu i niedokładności gości bełchatowianie zawdzięczali, że nie stracili gola.

To był słaby mecz w wykonaniu GKS Bełchatów. "Brunatni" nie byli w stanie kreować gry w środku pola, nie funkcjonowały skrzydła, a zespół nie miał pomysłu na grę ofensywną. Mimo to, stworzył dwie dogodne sytuacje, ale w pierwszej połowie Mateusz Gancarczyk z bliska trafił w bramkarza, a po przerwie Adrian Bielka fatalnie chybił. Chwilę później goście strzelili, jak się okazało jedynego gola. Najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się doświadczony Siergiej Kriwiec.

W następnej kolejce bełchatowianie jadą do Krakowa na mecz z Garbarnią. Będzie to spotkanie z gatunku tych o "sześć punktów", bo krakowianie bezpośrednio wyprzedzają "Brunatnych" w tabeli.

GKS Bełchatów - Lech II Poznań 0:1 (0:0)
0:1 Siergiej Kriwiec (52’)

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Adam Dobosz - Mateusz Gancarczyk (60’ Łukasz Wroński), Marcin Ryszka, Waldemar Gancarczyk (71’ Michał Graczyk), Artur Golański (54’ Damian Warnecki), Dawid Flaszka (71’ Mikołaj Gabor) - Szymon Sołtysiński (46’ Adrian Bielka).

Lech II: Bartosz Mrozek - Filip Borowski, Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Tymoteusz Klupś (60’ Filip Wilak), Łukasz Norkowski, Antoni Kozubal (60’ Eryk Kryg), Siergiej Kriwiec, Filip Marchwiński (87’ Patryk Gogół) - Roko