PGE Skra Bełchatów czeka na sparingi

2021-09-06 22:13:55

PGE Skra Bełchatów czeka na sparingi

PGE Skra Bełchatów już za niespełna miesiąc rozpocznie rywalizację w nowym sezonie PlusLigi. Rozgrywki ruszają na początku października, tymczasem bełchatowska drużyna wciąż trenuje w niepełnym składzie. Dopiero na dwa tygodnie przed startem sezonu żółto-czarni rozegrają pierwsze oficjalne sparingi.

PGE Skra Bełchatów nowy sezon ligowy rozpocznie od meczu wyjazdowego z Cuprum Lubin. Pierwszą kolejkę PlusLigi zaplanowano na 2 października. Bełchatowianie szykują formę w okrojonym składzie, bez graczy występujących w mistrzostwach Europy, a także bez nowego trenera Slobodana Kovaca, który również jest ze swoją reprezentacją na tym turnieju. PGE Skra pod okiem Radosława Kolanka i współpracowników Kovacia trenuje na własnych obiektach. Dzięki wieloletniej współpracy z IBB Polonia Londyn bełchatowianie ćwiczą z graczami tego klubu.

- Jesteśmy w kolejnym trudnym tygodniu przygotowań, ale jest wyjątkowy pod względem siatkówki i intensywności - mówi Radosław Kolanek, asystent trenera PGE Skry. - Próbujemy składać fragmenty gry w różnych fazach i różnych elementach.

- Ciężko teraz trenujemy, ale tak ma być, bo to najgorszy i najbardziej nielubiany okres sezonu przygotowawczego. Im bardziej się go nie lubi, im więcej pracy się wykona, tym lepiej będziemy się prezentowali w lidze, więc… tak powinno być - dodaje Karol Kłos.

16 września PGE Skra rozpocznie sezon sparingowy, a jej pierwszym rywalem będzie eWinner Gwardia Wrocław.

Plan sparingowy PGE Skry:

16 września - mecz towarzyski z Gwardią Wrocław (Wrocław)
17-18 września - mecze towarzyskie z Cerradem Enea Czarni Radom (hala Energia)
24 września - mecz towarzyski z Berlin Volley Recyclings (hala Energia)
25-26 września - turniej Giganci Siatkówki z udziałem Jastrzębskiego Węgla, Fenerbahce Stambuł i Galatasaray Stambuł (Jelcz-Laskowice)


fot. PGE Skra Bełchatów


Artykuł dodał: mw, PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424520 odwiedzin