Futbolowe podsumowanie regionu #2

2017-08-16 09:47:59

Niezwykle efektownie rozpoczęła nowy sezon piotrkowskiej "okręgówki" drużyna Astorii Szczerców, która pokonała na wyjeździe Zapał Krzętów aż 8:1! Królem strzeleckiego polowania został autor hat-tricka Krzysztof Kowalski. Punkt grając w osłabieniu wywalczyła Omega II Kleszczów.

Astoria już po 20. minutach prowadziła z Zapałem 2:0, a pierwszą bramkę spotkania zdobył Kamil Woźniak. Do przerwy zespół ze Szczercowa zdobył cztery bramki, tracąc przy tym jedną. Tuż po przerwie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kowalski i tym samym skompletował hat-tricka. Rywala dobiły jeszcze bramki Kamila Sadzińskiego i Adriana Kocha, a w między czasie szczercowianie nie wykorzystali rzutu karnego.

Z kolei rezerwy Omegi Kleszczów zremisowały ze Świtem Kamieńsk 1:1, choć od 6. minuty grały w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Adrian Ociepa. Zespół Witolda Sowały zdołał jednak zdobyć punkt, choć pod koniec spotkania stracił bramkę, lecz kilka chwil później wyrównał za sprawą Łukasza Roczka.

W drugiej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej Astoria zagra z Omegą II, a klub z Kleszczowa przystał na to, by mecz ten odbył się wyjątkowo w poniedziałek 21 sierpnia.

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (1. kolejka):
* Zapał Krzętów - Astoria Szczerców 1:8 (1:4)
bramki dla Astorii: Krzysztof Kowalski (x3), Kamil Woźniak (x2), Kamil Sadziński (x2), Adrian Koch
* Omega II Kleszczów - Świt Kamieńsk 1:1 (0:0)
bramka dla Omegi II: Łukasz Roczek

Omega II: Zientarski - Lesiakowski, Ł. Roczek, Gasik, Barański, Ociepa, Pieniążek, Bisaga (72’ Trajdos), Gajda (62’ Jasitczak), Baryła (84’ Jędrzejczyk), Sowała (56’ Dąbrowski)

(1. Astoria Szczerców 3 [1-0-0] 8:1; 7. Omega II Kleszczów 1 [0-1-0] 1:1 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380302 odwiedzin