Złote Maja i Maria, brązowa Natalia! Mamy fantastyczne lekkoatletki!

2021-08-15 01:04:50

Złote Maja i Maria, brązowa Natalia! Mamy fantastyczne lekkoatletki!

Maria Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz z UKS Czempion Bełchatów mistrzyniami Polski! Dwa brązowe medale Natalii Wójcik z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego! To były fantastyczne Mistrzostwa Polski do lat 18 dla naszych lekkoatletek.

Cztery medale, w tym dwa złote to dorobek dziewcząt z bełchatowskich klubów podczas Mistrzostw Polski U18 we Włocławku!

Na prawdziwą bohaterkę wyrosła Maria Kołodziejczuk, która we Włocławku mierzyła się nie tylko z rywalkami i czasem, ale także z zatruciem pokarmowym, które przytrafiło się części ekipy z woj. łódzkiego. Zawodniczka UKS Czempion poradziła sobie z tym znakomicie. W biegu kwalifikacyjnym na 400m przez płotki była druga, ale jej czas 62,14 okazał się rekordem życiowym.

Zwyciężczyni eliminacji Aleksanda Suchenek ze Skry Warszawa nie wytrzymała naporu bełchatowskiej Czempionki w finale. Choć ten bieg był minimalnie wolniejszy, to z czasem 62,36 wygrała go Maria Kołodziejczuk zdobywając złoty medal mistrzostw Polski.

Złoto na szyi zawiesiła także Maja Matyśkiewicz. W eliminacjach 400 metrów pobiegła w czasie 56,21, co było trzecim czasem kwalifikacji. Jednak w finale Maja pokazała swoją wielką klasę. Siedem z ośmiu finalistek poprawiło swoje rekordy życiowe w tym biegu, co świadczy o jego wysokim poziomie. Klasą dla siebie była jednak Maja Matyśkiewicz. Równe 55 sekund i bezapelacyjny tytuł Mistrzyni Polski!

999.jpg

Obie Mistrzynie Polski to oczywiście podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka.

Zawodniczki UKS Czempion, w składzie: Julia Grochulska, Maja Matyśkiewicz, Maria Kołodziejczuk i Martyna Mielczarek pobiegły także w sztafecie 4x100m. Z czasem 48,97 zajęły piąte miejsce.

Świetny występ zanotowała także Natalia Wójcik zdobywając dwa brązowe medale na dystansie 100 m oraz 200 m. Reprezentantka BKL była jedną z faworytek biegu na 100 m ponieważ posiadała najlepszy czas w Polsce. W kwalifikacjach 12,06 było drugim czasem. W finale bełchatowianka pobiegła szybciej, ale dało jej to trzecie miejsce. Żeby myśleć o wyższej lokacie trzeba było wyraźnie złamać 12 sekund.

- Wiedzieliśmy że w mistrzostwach Polski rywalki Natalii będą biegać bardzo szybko i zakładaliśmy sobie walkę o medal. W finale Natalia osiągnęła 12,01s zajmując trzecie miejsce w zawodach - komentuje trener Łukasz Mantyk.

Scenariusz powtórzył się w biegu na 200 m. Pewny awans do finału (25,10), a w nim ponownie Natalia była jedną z kandydatek do medalu. W biegu medalowym Natalia Wójcik uzyskała 25,21, co dało jej drugi brązowy medal mistrzostw Polski.

- Rok temu mogliśmy marzyć o medalach, a w tym udało się zdobyć trzy brązowe medale indywidualnie [dodatkowo także w halowych mistrzostwach Polski na 60m - przyp.red.] i złoty w sztafecie szwedzkiej. Natalia zapracowała na to ciężką systematyczna pracą, która zaowocowała - podkreśla trener Mantyk.

1000.jpg

BKL we Włocławku reprezentował także Dawid Tatara, którzy pokazał się z bardzo dobrej strony. Ten wszechstronny lekkoatleta wystąpił w dwóch konkurencjach. W trójskoku pewnie awansował do finału, w którym skoczył jeszcze lepiej, osiągając nowy rekord życiowy 13,14 m i zajmując 8. miejsce w konkursie.

Natomiast do rywalizacji na 200 m Dawid przystępował z 15. wynikiem na listach. W biegu eliminacyjnym pobiegł bardzo dobrze, lecz zabrakło do awansu do finału. Na pocieszenie był finał B, czyli walka o miejsca od 9 do 16. W finale B Dawid pobiegł rekordowo ponieważ uzyskał życiówkę 22,59s i wygrał ten finał zajmując ostatecznie 9. miejsce w mistrzostwach.

Swoje zrobił także Mateusz Markowiak z Czempiona, który zajął 10. lokatę, ale pobił rekord życiowy na 2000 m z przeszkodami. Uzyskał 6:29,09.

Julia Grochulska w skoku wzwyż zajęła 12. lokatę. W kwalifikacjach uzyskała 157 cm, w finale o dwa centymetry mniej. 15. w siedmioboju była Zuzanna Mielczarek. Jej też jednak należą się brawa, gdyż uzyskane 3765 punktów to jej nowy rekord życiowy.

Na 1500 m rywalizowali reprezentanci Omegi Kleszczów. Amelia Pawelus zajęła 15. miejsce (5:01,51), a Maksymilian Zawiślak był siódmy (4:15,96).

fot. Tomasz Kasjaniuk / pzla.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476743 odwiedzin