Michał Mieszko Gogol nie będzie trenerem PGE Skry Bełchatów

2021-08-09 18:49:42

Michał Mieszko Gogol nie będzie trenerem PGE Skry Bełchatów

Michał Mieszko Gogol nie poprowadzi już PGE Skry Bełchatów. Szkoleniowiec, który prowadził zespół żółto-czarnych przez dwa sezony od tego tygodnia przestał pełnić swoją funkcję. Był pierwszym od lat trenerem, który nie zdobył z PGE Skrą żadnego medalu. 

Michał Mieszko Gogol trenerem PGE Skry Bełchatów został latem 2019 roku. Jego pierwszy sezon pracy nie został dokończony ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. W momencie przerwania i ostatecznie zakończenia rozgrywek bez rozstrzygnięcia PGE Skra Bełchatów zajmowała trzecie miejsce w tabeli. 

W poprzednim sezonie, rozgrywanym bez publiczności bełchatowianie nie zdołali sięgnąć po medal PlusLigi. Odpadli z walki o mistrzostwo w półfinałach z ZAKSĄ, a w rywalizacji o brąz nie dali rady Vervie Warszawa.  Żółto-czarni nie awansowali także do finałów Pucharu Polski, a z Ligi Mistrzów odpadli w ćwierćfinale.

Odejście trenera Michała Mieszko Gogola nie jest zaskoczeniem, bo o takim prawdopodobieństwie mówiło się już po zakończeniu poprzedniego sezonu. O tym, kto zastąpi go na ławce trenerskiej PGE Skry dowiemy się w najbliższym czasie. We wtorek, 10 sierpnia drużyna ma rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. W weekend część kadry drużyny, pod wodzą asystenta trenera Radosława Kolanka wystąpiła w turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie. 

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1404199 odwiedzin