LOTTO Triathlon Energy ze srebrnymi medalami naszych triathlonistów

2021-07-19 22:15:01

LOTTO Triathlon Energy ze srebrnymi medalami naszych triathlonistów

LOTTO Triathlon Energy już po raz szósty zagościł do Bełchatowa. Miejsca na podium zajmowali rodzimi triathloniści. Na najbardziej prestiżowym dystansie połówki Iron Mana do samego końca o zwycięstwo rywalizował Jakub Kimmer z Zelowa, ale ostatecznie złoto wywalczył Maciej Chmura. Na "ćwiartce" na podium stawali Krzysztof Nowak i Katarzyna Janus.

Po pływaniu na dystansie 1/2 IM nie było niespodzianki, jako pierwszy z wody wyszedł Maciej Chmura z ekipy Kaziki, drugi był Robert Filipiak, a trzeci Jakub Kimmer z Zelowa.

- Pływaniem triathlonu się nie wygrywa, ale można go przegrać – mówił na mecie Jakub KimmerMaciek Chmura wykorzystał swoją przewagę w pływaniu, wyszedł z wody przede mną, rowery pojechaliśmy bardzo podobnie, a na bieganiu pomimo walki nie udało mi się zniwelować straty do Maćka, gratuluję mu zwycięstwa - dodał zelowianin.

Ostatecznie na mecie pierwszy był Maciej Chmura (Kaziki), drugi Jakub Kimmer (TTPSC), a trzeci triumfator z Gniewina Tomasz Kamiński (KS Perkun). Wśród kobiet na dystansie 1/2 IM zwyciężyła Aleksandra Duda (Politechnika Gdańska) przed Aleksandrą Piątek (Ręczno).

995.jpg

Dwie godziny po uczestnikach połówki IM do walki stanęli triathloniści na dystansie 1/4 IM. Po pływaniu na czele stawki był Filip Szymonik, który miał ponad 2 minuty przewagi nad Hubertem Królem i prawie 100 sekund nad Markiem Pałysa. Szymonik niestety upadł na trasie rowerowej, kiedy sięgając po bidon wjechał w dziurę i nie ukończył rywalizacji.

Kolejność na mecie była już zupełnie inna i tutaj także o zwycięstwo rywalizował lokalny triathlonista. Zwyciężył Przemysław Szuder (Triangle Sport) przed bełchatowianinem Krzysztofem Nowakiem (Warach Rowery) i Piotrem Kowalczykiem (Kaziki).

994.jpg

Wśród Pań najlepsza okazała się łodzianka Marta Bukowska. Kolejne miejsce na podium dla Bełchatowa wywalczyła Katarzyna Janus (Kuźnia Triathlonu), która była druga, przed Joanną Spułtowską (Veolia).

Najpóźniej do rywalizacji przystąpili zawodnicy na najkrótszym dystansie. Tutaj po raz drugi w tym roku triumfował Piotr Łazaronek (Olimp Swim / Skawinski / Kropek), który wyprzedził Mateusza Mikołajczaka z Rumi i Mateusza Wróblewskiego (Bednarski Tri Team). W rywalizacji Pań najlepsza była Katarzyna Kęsikowska (Kaziki), druga na mecie zameldowała się Marta Michalec, a trzecia Anna Mudź.

LOTTO Triathlon Energy nie zwalnia tempa, przed zawodnikami jeszcze dwie imprezy. Start w trzeciej imprezie cyklu to walka o miejsca w klasyfikacji generalnej, w której czekają na zawodników liczne nagrody. Kolejne zawody z cyklu odbędą się 15 sierpnia w Chełmży i 29 sierpnia w Mrągowie. 

fot. LOTTO Triathlon Energy

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424519 odwiedzin