Futbolowe podsumowanie regionu #1

2017-08-14 10:09:54

Futbolowe podsumowanie regionu #1

Po niesamowitym spotkaniu KS Grocholice Bełchatów awansował do kolejnej rundy piotrkowskiej Pucharu Polski. Bramkę decydującą o sukcesie zdobyli w doliczonym czasie gry. W miniony weekend zainaugurowała swój sezon łódzka IV liga. Wracamy z futbolowymi podsumowaniami!

KS Grocholice po wyeliminowaniu ESPN Bełchatów tym razem za rywala mieli występujący w piotrkowskiej klasie okręgowej Start Lgota Wielka. Do przerwy goście prowadzili 1:3, a jedyną bramkę dla KSG zdobył z rzutu karnego Paweł Jasiński. W drugiej części meczu gospodarze ruszyli do ataków, a efektem tego była bramka z rzutu wolnego Damiana Jodełki w 57. minucie. W 75. za sprawą Łukasza Kołodzieja był już remis, a w doliczonym czasie gry arbiter ponownie odgwizdał "11", którą na bramkę zamienił Jasiński.

O spotkaniach naszych drużyn w IV lidze pisaliśmy odpowiednio TUTAJ (GKS II - Zelów), TUTAJ (Omega) i TUTAJ (Zjednoczeni). Jedynym zespołem z regionu, dla którego pierwsza seria gier była udana, był Włókniarz Zelów. W drugiej kolejce rozgrywek zespół Rafała Kaczorowskiego zmierzy się z KS Paradyż. We wtorek sezon rozpocznie klasa okręgowa, a w najbliższy weekend A i B klasa.

Jednak gra już sieradzka A-klasa, a wraz z nią reprezentujący powiat bełchatowski Hetman Rusiec. Zespół Hetmana, który jest beniaminkiem ligi, na "dzień dobry" pokonał aż 5:1 Inter Woźniki (Sieradz) po bramkach Artura Witczańskiego!

IV liga, gr. łódzka (1. kolejka):
* PGE GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów 2:3 (2:2)
bramki dla GKS II: Michał Lewandowski, Konrad Matuszewski; bramki dla Zelowa: Jakub Dregier (x2), Norbert Dregier
* Warta Działoszyn - Omega Kleszczów 4:1 (1:0)
bramka dla Omegi: Krzysztof Kowalski
* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Unia Skierniewice 0:8 (0:4)

(8. Włókniarz Zelów 3 [1-0-0] 3:2; 11. GKS II Bełchatów 0 [0-0-1] 2:3; 15. Omega Kleszczów 0 [0-0-1] 1:4; 17. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-1] 0:8; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

A klasa, gr. Sieradz II (1. kolejka):
* Hetman Rusiec - Inter Woźniki (Sieradz) 5:1 (2:1)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x5)

Hetman: Matusiak - Kłos, Koziara, Kozioł, Matynia - Mielczarek, Wojciechowski, Walewacz, Stępień (70’ Kępa) - Małkowski (80’ Szczytowski), Witczański

(2. Hetman Rusiec 3 [1-0-0] 5:1)

II runda Pucharu Polski, okręg piotrkowski:
* KS Grocholice Bełchatów - Start Lgota Wielka 4:3 (1:3)
bramki dla KSG: Paweł Jasiński (x2), Damian Jodełka, Łukasz Kołodziej

KSG (skład wyjściowy): Jakub Pacha – Rafał Chmielewski, Marceli Schabowski, Damian Jodełka, Damian Michalak, Seweryn Cieślak, Paweł Jasiński, Piotr Raś, Dawid Castaneda, Sebastian Wypych, Łukasz Kołodziej

* Alfa Kleszczów - Astoria Szczerców 2:7 (1:2)
* Omega II Kleszczów - wolny los

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin