Triathlon Energy już po raz szósty w Bełchatowie. W niedzielę starcie "ludzi z żelaza"

2021-07-16 21:08:02

Triathlon Energy już po raz szósty w Bełchatowie. W niedzielę starcie "ludzi z żelaza"

LOTTO Triathlon Energy już w niedzielę w Bełchatowie! Już po raz szósty "ludzie z żelaza" zmierzą się w rywalizacji pływackiej w zbiorniku Słok, kolarskiej na szosach między elektrownią, a Bełchatowem i wreszcie biegowej po ulicach miasta. Kto będzie triumfował na trzech rozgrywanych dystansach?

Ciekawie zapowiada się walka na dystansie 1/2 IM na liście startowej takie nazwiska jak: Maciej Chmura – były mistrz Polski na dystansie długim, Jakub Kimmer – zawodnik z Zelowa, który triumfował w Bełchatowie w roku 2018 i był drugi w roku 2019, jest również Tomasz Kamiński – triumfator na dystansie połówki z Gniewina. Kto okaże się najlepszy w niedzielę?

Trudno wskazać faworyta na dystansie 1/4 IM na liście startowej sporo zawodników w kategoriach wiekowych, zatem o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia oraz lepsze radzenie sobie z warunkami pogodowymi na trasie zawodów.

Z kolei na najkrótszym dystansie 1/8 IM powraca triumfator z Gniewina, czyli Piotr Łazaronek, czy również tym razem będzie najszybszy?

– Bełchatów to zawody, w których strefy zmian T1 i T2 znajdują się w dwóch różnych miejscach co może być dodatkowym utrudnieniem dla zawodników. Kluczem w sprawnym pokonaniu trasy imprezy jest dobre opracowanie planu logistycznego oraz dobre przygotowanie rzeczy w strefach zmian – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Jako pierwsi do rywalizacji na Słoku przystąpią zawodnicy na dystansie połówki – start o godzinie 8:30, o 10:30 wyruszą zawodnicy na dystansie 1/4 IM, a o 11:30 najkrótszy dystans 1/8 IM.

Organizacja triathlonowych zawodów oznacza oczywiście utrudnienia w ruchu w mieście i na trasie rowerowej. W niedzielę od godz. 8:00 do 13:00 całkowicie zamknięty będzie fragment drogi na Słok. Dodatkowo od 9:00 do 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej (do Goetla), Staszica (od Goetla do Okrzei), Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa. Z kolei ulice znajdujące się w ścisłym centrum Bełchatowa zostaną zamknięte między 9:30 a 16:30 – chodzi o ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego (na odcinku 2,6 km od ronda Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin). Warto dodać, że w najbliży weekend zamknięta całkowicie będzie także ul. Pileckiego, w związku z jej modernizacją. W niedzielę zmienione będą także kursy autobusów MZK.

Jak zawsze przy takich okazjach podkreślamy, że w niedzielę, zamiast wsiadać do samochodu, lepiej udać się na spacer lub na rower i wzdłuż trasy kibicować triathlonistom. Wśród nich nie zabraknie lokalnych sportowców.

fot. Energy Events

Artykuł dodał: Informacja prasowa MCS Bełchatów / Miasto Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424520 odwiedzin