Marta Dudek deblową wicemistrzynią Polski

2021-07-12 22:43:55

Marta Dudek deblową wicemistrzynią Polski

Marta Dudek deblową wicemistrzynią Polski skrzatek! Bełchatowianka reprezentująca piotrkowską Szkołę Tenisa Winner w Bielsku-Białej sięgnęła po srebro w parze z Leną Markowską.

Deblowa partnerka Marty Dudek reprezentuje barwy Górnika Bytom. Śląsko-bełchatowska para została w zawodach rozstawiona z czwórką. W pierwszej rundzie dziewczyny po zaciętej walce pokonały Aleksandrę Leś (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) i Jessicę Pabisiak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 4:6, 6:3, 10-4. Drugie starcie było już nieco łatwiejsze, gdyż Marta i Lena w dwóch setach 6:3, 7:6(4) zdołały ograć Marie Charlotte Monnier (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) i Wiktorię Nowicką (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna). W półfinale dziewczyny wyeliminowały parę rozstawioną z dwójką, Julię Borowik (Centrum Sportu i Rekreacji MOS Dąbrowa Górnicza) i Darię Dehmel (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże), wygrywając 6:4, 6:1. W walce o tytuł lepsze od Marty i Leny okazały się Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) i Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków) 6:4, 7:6(3) i to one ostatecznie sięgnęły po najwyższe trofeum.

993.jpg

Marta Dudek w Mistrzostwach Polski Skrzatów zagrała także w singlu. Trenująca pod okiem Macieja Wściubiaka i ojca Piotra Dudka młoda zawodniczka dotarła do ćwierćfinału. Bełchatowianka rozstawiona była z numerem siedem. W pierwszej rundzie odprawiła Antoninę Snochowską (KS Start-Wisła Toruń), oddając jej tylko gema. W kolejnym meczu Marta okazała się lepsza od Mai Nowak (AZS Poznań), wygrywając 6:0, 6:3. W ćwierćfinale na Martę czekała już turniejowa „jedynka”, Oliwia Sybicka (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola). Faworytka spotkania zwyciężyła 6:3, 6:2 i, jak się później okazało, została triumfatorką całej imprezy.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424556 odwiedzin