Sztafeta BKL najlepsza w Polsce!

2021-07-08 22:05:14

Sztafeta BKL najlepsza w Polsce!

Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny ponownie ma najlepszych sprinterów wśród juniorów w Polsce. Sztafeta 4x100m BKL sięgnęła po złoty medal. Z mistrzostw kraju U20 BKL przywiózł jeszcze trzy srebrne medale oraz powołanie dla Mateusza Górnego na mistrzostwa Europy i świata.

Reprezentanci BKL z mistrzostw Polski U20 w Lublinie wrócili w złoto-srebrnych barwach. Klasą dla siebie była sztafeta 4x100m juniorów BKL. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta potwierdzili wysoką formę, wygrywając bieg sztafetowy i sięgając po złote medale mistrzostw kraju. Czwórka BKL potwierdziła, że w tych rocznikach jest najlepsza w kraju. Dwa lata temu, w niższej kategorii U18 sztafeta BKL także zdobyła, wówczas historyczny złoty medal w sztafecie w mistrzostwach Polski. Skład tamtej sztafety w 75 procentach był podobny. Zamiast Jakuba Brackiego biegał wówczas Adam Patrzyk. Starsi o dwa lata podopieczni trenera Łukasza Mantyka znów okazali się najlepsi w kraju. Szybki bieg i dobre zmiany sprawiły, że uzyskali świetny czas 41,84s. Dodajmy, że kilka tygodni temu ta sama sztafeta BKL zdobyło srebro w mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach w Łodzi.

Wszyscy sprinterzy w Lublinie startowali także indywidualnie. Mateusz Górny na swoim koronnym dystansie 100m wywalczył srebrny medal, uzyskując rewelacyjny czas 10,52. Dzięki temu zakwalifikował się na mistrzostwa Europy i niemal prosto z Lublina pojechał na zgrupowanie do Spały. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 15-18 lipca w Talinie. W stolicy Estonii Mateusz będzie biegał indywidualnie na 100m i w sztafecie 4x100m. To jednak nie wszystko, bo wiele wskazuje na to, że reprezentant BKL pojedzie także na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w Kenii. Mateusz Górny dostał na nie powołanie.

992.jpg

Srebrnych medali BKL w Lublinie było więcej. Drugie miejsce na 110m przez płotki zajął Oskar Łucki. W finale pobiegł w czasie 14,09, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Srebrny krążek w trójskoku wywalczył także Jakub Bracki. Uzyskał wynik 14,61m.

Najbardziej zapracowanym zawodnikiem BKL podczas mistrzostw w Lublinie był jednak Filip Chrosta, który w ciągu trzech dni wziął udział w pięciu biegach.

Pierwszego dnia zawodów biegał indywidualnie na 100m. 10,88 dało mu finał B, w którym pobiegł jedną setną wolniej, kończąc konkurencję na 11. miejscu. Nazajutrz uzyskał 21,85 i awans do finału rywalizacji na 200m. W między czasie pobiegł w złotej sztafecie 4x100m, by trzeciego dnia zawodów wystartować w finale dwustu metrów. 21,99 dało mu 7. lokatę.

- Mistrzostwa naprawdę fantastyczne dla naszych zawodników - podkreśla Łukasz Mantyk, trener sprinterów BKL. - Walczyliśmy o to i pracowaliśmy na to ciężko cały rok, aby na zakończenie sezonu cieszyć się z takich sukcesów. Oczywiście plany super optymistyczne były jeszcze bardziej wygórowane, ale cieszymy się z tego, co jest i w godny sposób promujemy nasze miasto i region - dodaje.

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476751 odwiedzin