Patryk Rachwał trenerem GKS Bełchatów

2021-06-29 19:54:33

Patryk Rachwał trenerem GKS Bełchatów

Patryk Rachwał będzie trenerem pierwszej drużyny GKS Bełchatów. W pracy szkoleniowej pomagał mu będzie Bartłomiej Kondracki. Ze sztabu szkoleniowego odchodzi natomiast Sebastian Łukiewicz, a z drużyny znaczna część piłkarzy.

Patryk Rachwał został nowym trenerem GKS Bełchatów. To naturalna decyzja, szkoda tylko, że w klubie pozwolono, aby pod koniec zakończonego spadkiem sezonu "Rambo", który był w zespole asystentem trenera, został odsunięty od drużyny przez ówczesnego szkoleniowca Marcina Węglewskiego. Powinno być raczej inaczej, i to Węglewski już dawno powinien zostać pożegnany, a Rachwał dostać szansę pracy na własny rachunek.

Patryk Rachwał z GKS Bełchatów związany jest od 2007 roku, kiedy dołączył do drużyny po najlepszym sezonie w historii, jako piłkarz i zagrał z "Brunatnymi" w eliminacjach Pucharu UEFA. Po trzech sezonach odszedł, by wrócić do GKS w 2013 roku. Od tamtej pory osiadł w Bełchatowie na dobre. Zawodowo grał do 2019 roku, GKS reprezentując w 255 meczach i strzelając 19 goli. W końcówce kariery był kapitanem "Brunatnych", a po odwieszeniu butów na kołku dołączył do sztabu trenerskiego. Był drugim trenerem w zespole Artura Derbina, a potem asystentem Marcina Węglewskiego. Posiada licencję UEFA A, która uprawnia do prowadzenia drużyn w eWinner 2. Lidze.

Teraz rolę Rachwała w sztabie, jako asystent pierwszego trenera przejmie Bartłomiej Kondracki. On również dołączył do GKS Bełchatów w 2007 roku, jako junior, grał w zespołach młodzieżowych. Zdążył wprawdzie zadebiutować w pierwszym zespole GKS, ale wcześnie postawił na karierę trenerską. Ostatnio prowadził rocznik 2010 Akademii GKS Bełchatów. Razem z Rachwałem w Bełchatowie prowadzą także treningi w ramach Coerver Coaching.

Ze sztabu szkoleniowego odchodzi natomiast Sebastian Łukiewicz, który był trenerem bramkarzy GKS Bełchatów od stycznia 2017 roku. Wcześniej grał tu także jako bramkarz. Łukiewiczowi skończył się kontrakt, który nie został przedłużony.

Z klubem żegna się także spora grupa piłkarzy. W 2. lidze barw GKS Bełchatów nie będą reprezentować: Damian Hilbrycht, Michał Pawlik, Filip Laskowski, Daniel Niźnik, Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Sebastian Zalepa, Maciej Koziara, Szymon Łapiński, Jakub Staszak, Jakub Bator, Bartosz Żurek, Maciej Mas i Valerijs Sabala.

Przypomnijmy, że nowym dyrektorem sportowym GKS Bełchatów został Wojciech Robaszek. 

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424518 odwiedzin