Wojciech Robaszek dyrektorem sportowym GKS Bełchatów

2021-06-22 19:36:17

Wojciech Robaszek dyrektorem sportowym GKS Bełchatów

Wojciech Robaszek będzie od lipca nowym dyrektorem sportowym GKS Bełchatów. To postać znana w środowisku piłkarskim naszego regionu. Wcześniej funkcję tę pełnił w klubie Marcin Węglewski, który opuszcza Sportową.

43-letni Robaszek jest w naszym regionie doskonale znany. Posiada licencję trenerską UEFA A, ukończył staże trenerskie m.in. w Borussi Dortmund, VFL Wolfsburg i FC Schalke 04. Ukończył Szkołę Trenerów PZPN.

Pracę szkoleniową zaczynał w 2004 roku w Omedze Kleszczów, a później prowadził grupy młodzieżowe w Piotrcovii. Trenersko związany był także z również znanym w Bełchatowie Mariuszem Kurasem. Był jego asystentem w Pogoni Szczecin. Następnie wrócił do Omegi, by w 2010 roku objąć zespół Zawiszy Rzgów, z którym wywalczył awans do III ligi.

Szerzej kibicom w Polsce Wojciech Robaszek dał się poznać jako trener ŁKS Łódź. Po degradacji klubu z al. Unii do niższych lig, prowadził "Rodowitych" do kilku awansów na kolejne ligowe szczeble, aż do Fortuna 1. Ligi. Ostatnie dwa lata Robaszek spędził w Miedzi Legnica, gdzie pracował z juniorami, zespołem rezerw, a także był dyrektorem Akademii legnickiego klubu.

- Jestem przekonany, że moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe, w tym te ostatnie z Akademii Miedzi Legnica, gdzie też wdrażałem ścieżki rozwoju młodych zawodników do piłki seniorskiej, pozwolą mi bez żadnych obaw rozpocząć owocną pracę w Bełchatowie. Dodatkowo moje sukcesy w postaci awansów np. z ŁKS Łódź udowadniają, że potrafię być skuteczny w swych działaniach - cytuje nowego dyrektora sportowego oficjalny serwis GKS Bełchatów.

fot. lkslodz.pl

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1426680 odwiedzin