Udane starty bełchatowskich uczniów w półfinale wojewódzkim Szkolnej Ligi Rugby Tag

2021-06-22 18:12:43

Udane starty bełchatowskich uczniów w półfinale wojewódzkim Szkolnej Ligi Rugby Tag

Uczniowie z bełchatowskich szkół z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas wojewódzkich półfinałów Szkolnej Ligi Rugby Tag. W zawodach organizowanych przy wsparciu Polskiego Związku Rugby na obiektach Budowlanych Łódź uczniowie z naszych szkół stawali na podium.

W turnieju zagrały 24 drużyny z całego województwa, podzielone na trzy kategorie wiekowe. W zawodach wzięły udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie pod opieką nauczycielki Anny Janiszewskiej, Szkoły Podstawowej nr 8 z pod opieką Mariusza Strojkowskiego, Szkoły Podstawowej w Łobudzicach z nauczycielką Katarzyną Klemczak oraz Szkoły Podstawowej z Dobiecina, którymi opiekował się Krzysztof Orpel. Uczniów ze szkół z Bełchatowa i gminy Bełchatów wspierali trenerzy Rugby Club Bełchatów - Marek Stojek, Paweł Tomczuk oraz Rafał Kowalski.

W kategorii klas IV SP nr 8 zajęła 4. miejsce, a SP Dobiecin zajęła 7. miejsce. W kategorii klas V SP nr 5. stanęła na tzw. "pudle" zajmując trzecie miejsce, a SP Dobiecin była 8. Natomiast w kategorii klas VI "Piątka" przegrała mecz finałowy plasując się na drugim miejscu. Uczniowie z Dobiecina zajęli szóste miejsce, a SP z Łobudzic - ósme.

- Uczniowie z Bełchatowa i gminy pokazali wielkie serce do gry w Rugby Tag. Ich grze towarzyszyły łzy szczęścia i smutku. Czasami zabrakło im umiejętności, ale nigdy walki o każdy metr boiska i wielkiego zaangażowania - komentują trenerzy z RCB.

Klasyfikacja końcowa:
Klasy IV
1. SP 152 Łódź
2. SP 58 Łódź
3. SP 1 Łódź
4. SP 8 Bełchatów
5. SP 11 Łódź
6. SP 30 Łódź
7. SP Dobiecin
8. SP 51 Łódź

Klasy V
1. SP 30 Łódź
2. SP 141 Łódź
3. SP 5 Bełchatów
4. SP 11 Łódź
5. SP 54 Łódź
6. SP 45 Łódź
7.SP 1 Ozorków
8.SP Dobiecin

Klasy VI
1. SP Kurowice
2. SP 5 Bełchatów
3. SP 51 Łódź
4. SP 30 Łódź
5. SP 54 Łódź
6. SP Dobiecin
7. SP 1 Ozorków
8. SP Łobudzice

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424538 odwiedzin