Dzień Dziecka pod znakiem tenisa stołowego

2021-06-14 21:43:31

Dzień Dziecka pod znakiem tenisa stołowego

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka rozegrano w Szkole Podstawowej nr 4. W czterech kategoriach wiekowych rywalizowało ponad trzydzieścioro zawodniczek i zawodników z klubów z województwa łódzkiego.

W hali, w której na co dzień mecze rozgrywa LKS Stomil Bełchatów (klub we współpracy z Miejskim Centrum Sportu był organizatorem zawodów) gra toczyła się w kategoriach: kadetki i kadeci (roczniki 2006-2007), żaczki i żaki (2010-2011), skrzatki i skrzaci (grupa starsza z roczników 2012 i 2013) oraz skrzaci urodzeni w latach 2014-2015.

Wśród kadetek wygrała Martyna Kądziela z KS Elta Łódź, druga była Katarzyna Gołdon z UMLKS Radomsko, a trzecia Marta Wolska z ULKS Moszczenica.

Najsilniej obsadzony był turniej kadetów. Zwyciężył w nim Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Maz. Drugie miejsce zajął Szymon Zajda z ULKS Moszczenica, a trzecie Szymon Puchalski z Rawy Maz. Bartosz Wojewoda i Piotr Kasprzak z LKS Stomil zajęli piąte i szóste miejsce. Ósmy był Marcel Gołas z Omegi Kleszczów, a 10. Bartosz Trzepański ze Stomilu.

Turniej żaczek wygrał reprezentantka kleszczowskiej Omegi Lena Zawiślak. Podium uzupełniły zawodniczki z Moszczenicy - Lilianna Kaleta i Kinga Gramsz. U chłopców z tej kategorii wiekowej triumfował Sebastian Musiał z Radomska, przed Natanem Błaszczykiem z Rawy Maz. i Konradem Kaniowskim z Gorzkowic. Czwarty był gracz Omegi Antoni Wiliński.

W kategorii skrzatek zarejestrowano tylko jedną zawodniczkę - Klaudię Gramsz z Moszczenicy. Wśród starszych skrzatów toczyła się walka pomiędzy graczami Stomilu, Tomaszem Kasprzakiem a Szymonem Trzepańskim. Wygrał pierwszy z nich. Natomiast w młodszej grupie skrzatów wygrał Miłosz Zajda z ULKS Moszczenica, który pokonał dwóch reprezentantów Stomilu Bełchatów - Mateusza Kasprzaka i Jakuba Kasprzaka.

KOMPLET WYNIKÓW

fot. MCS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343038 odwiedzin