Mistrzostwa powiatu bełchatowskiego w tenisie z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego

2021-06-10 22:44:32

Mistrzostwa powiatu bełchatowskiego w tenisie z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego

978.jpg

Mistrzostwa powiatu bełchatowskiego w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży już niebawem zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów odbędzie już 20 czerwca.

Projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego przez Michała Kosędkę został przyjęty do realizacji, uzyskując 774 głosy mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja tenisa ziemnego w powiecie bełchatowskim, a tym samym propagowanie masowej kultury fizycznej i rekreacji dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie w młodych ludziach zdrowego i aktywnego trybu życia.

W ramach zadania zostaną zorganizowane Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego dla dzieci i młodzieży, w ramach których rozegrane zostaną trzy turnieje tenisa ziemnego (I, II i III Grand Prix Powiatu Bełchatowskiego), w trzech kategoriach wiekowych (do lat 9, 12 i 15). Mistrzami Powiatu zostaną uczestnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych zgromadzą po trzech turniejach najwięcej punktów. Rywalizacja toczyć się będzie od czerwca do września br. na Miejskich Kortach Tenisowych w Bełchatowie, przy ul. Edwardów 8. Dla wszystkich uczestników turniejów przewidziane są nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że zadanie w całości zostanie sfinansowane ze środków pozyskanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Organizatorzy na ten cel pozyskali blisko 11 tys. zł.

979.jpg

- Sukcesy polskich tenisistów na międzynarodowych arenach sprawiają, że popularność tenisa z roku na rok wzrasta w całym kraju, także w naszym powiecie. Niestety brak jakichkolwiek inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży zdeterminowały mnie do podjęcia działań w kierunku organizacji turniejów dla najmłodszych adeptów tego pięknego sportu - podkreśla pomysłodawca projektu Michał Kosędka.

W projekcie zaplanowano również powstanie facebookowej grupy "Młodzi Tenisiści Bełchatów", mającej na celu informowanie dzieci i młodzieży o aktualnie organizowanych turniejach tenisowych. Jednocześnie powstała grupa przyczyni się do wymiany kontaktów pomiędzy młodymi tenisistami w celu rozegrania sparingów.

Pierwszy turniej odbędzie się na Miejskich Kortach Tenisowych 20 czerwca. Kolejne zaplanowano na wrzesień - 5 września i 26 września 2021 roku.

"Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży" jest finansowane w ramach @Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego "ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2021 rok.Artykuł dodał: Materiał promocyjny

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374912 odwiedzin