Wychowankowie Rugby Club Bełchatów mistrzami Polski

2021-06-07 22:50:58

Wychowankowie Rugby Club Bełchatów mistrzami Polski

Zawodnicy i zawodniczki Rugby Club Bełchatów mistrzami Polski. Wychowankowie bełchatowskiego klubu sięgnęli po złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w rugby 15- i 7-osobowym sięgali w barwach zaprzyjaźnionego klubu KS Budowlani Łódź.

Po mistrzostwo Polski kadetów w barwach łódzkiej drużyny sięgnęli właśnie Sergiusz Kalwinek, Kacper Gajda i Michał Karkus-Blada. Wszyscy swoją przygodę z rugby 7 zaczynali grając w rugby tag w bełchatowskich szkołach. Tę formę aktywności od kilku już lat rozwija w mieście Rugby Club Bełchatów. Również w tym roku RCB bierze udział w projekcie Polskiego Związku Rugby - Rugby Tag pt. "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży" współpracując z dwunastoma nauczycielami wychowania fizycznego ze szkół w mieście i gminie Bełchatów. To bezkontaktowa forma gry, upowszechniana w miejscowych szkołach.

- Jak widać zaczynając przygodę z Rugby Tag w szkole, można zdobywać najwyższe laury na krajowych boiskach - mówi Rafał Kowalski z RCB. - Dowodem na to są właśnie nasi wychowankowie, którzy trenując rugby w Bełchatowie, odnoszą sukcesy na arenie krajowej - dodaje.

Podobną drogę jak kadeci z RCB przeszła także Kinga Moskot, także wychowanka RCB. Z drużyną Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź zdobyła tytuł mistrzyni Polski kobiet U16 w rugby 7.

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343076 odwiedzin