Filip Kazimierczak akademickim mistrzem Polski

2021-05-31 23:18:35

Filip Kazimierczak akademickim mistrzem Polski

Filip Kazimierczak został Akademickim Mistrzem Polski w zapasach klasycznych. Reprezentant Akademii GKS Bełchatów nie miał sobie równych w mistrzostwach studentów, które rozegrano na matach w Warszawie.

Walczący w kategorii do 87 kg Filip Kazimierczak potwierdził swoją bardzo dobrą formę, którą trzyma jeszcze od jesieni ubiegłego roku, kiedy seryjnie sięgał po medale ważnych imprez, a także z początków tego roku, kiedy zdobył srebro Pucharu Polski.

W pierwszej walce "Ampów" Filip Kazimierczak spotkał się z Jakubem Brzozką z Mysłowic, którego pokonał 11:3 przez przewagę w pierwszej rundzie.

- Pierwsza walka poszła dosyć gładko, chociaż muszę przyznać, że czułem się w niej "średnio" - mówi Filip Kazimierczak. - Dużo lepiej czułem się w drugiej walce, z cięższym i trudniejszym rywalem. To była ciężka walka - dodaje zapaśnik Akademii GKS.

W ćwierćfinale "Kazik" trafił na wolny los, który otworzył mu drogę do walki o medale. W pojedynku półfinałowym zmierzył się na macie ze swoim bardzo dobrym kolegą z Radomia, z którym wielokrotnie walczył i sparował, jeszcze jako uczeń tamtejszego SMS, czyli z Wojciechem Kańskim. To było to, ciężkie starcie, o którym opowiada wychowanek sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów. Na macie sentymentów nie było. Bełchatowianin wygrał 3:0.

Natomiast w finale "Kazik" trafił na młodszego od siebie mistrza Polski juniorów Islama Alieva z AZS AWF Warszawa. Nie dał rywalowi szans, wygrywając 8:0 w pierwszej rundzie.

- Chciałem skończyć tą walkę przed czasem - komentuje "Kazik". - Faktycznie, większość podejmowanych prób punktowych się udawała, czułem swoją moc - dodaje.

Filip Kazimierczak oczywiście jest członkiem kadry narodowej zapaśników. W maju prawie przez miesiąc był na obozach. Właśnie wrócił ze zgrupowania w Giżycku, na które pojechał ze Spały. Teraz przed nim chwila odpoczynku, a 11 czerwca startuje w międzynarodowym Memoriale Pytlasińskiego.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343065 odwiedzin