GKS Bełchatów jeszcze walczy. Zwycięstwo z Chrobrym Głogów!

2021-05-29 21:19:15

GKS Bełchatów jeszcze walczy. Zwycięstwo z Chrobrym Głogów!

GKS Bełchatów wygrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów i na dwie kolejki przed końcem sezonu Fortuna 1. Ligi przedłużył swoje szanse na utrzymanie. To dopiero druga wygrana "Brunatnych" w tym roku.

- Prawdopodobnie nasz los został już przesądzony - powiedział tydzień temu po meczu z Radomiakiem Marcin Węglewski, trener GKS Bełchatów. Widocznie więcej wiary w to, że "dopóki piłka w grze..." mieli jego piłkarze, którzy w sobotnie popołudnie wygrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów i przedłużyli swoje szanse na pozostanie w Fortuna 1. Lidze.

W 57. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Damian Hilbrycht. Więcej w tym meczu właściwie niewiele się działo. To dopiero drugie w tym roku zwycięstwo GKS i drugie na wyjeździe.

[ZOBACZ ZWYCIĘSKĄ BRAMKĘ]

Sytuacja GKS Bełchatów dalej jest trudna, ale teraz niech martwią się inni. "Brunatni" zbliżyli się na trzy punkty do Zagłębia Sosnowiec, które w niedzielę gra w Niepołomicach z Puszczą. Swój mecz 32. kolejki z Sandecją zremisował 1:1 GKS 1962 Jastrzębie, więc strata "Brunatnych" do tej drużyny zmalała do sześciu oczek. Właśnie Jastrzębie będzie 5 czerwca rywalem GKS przy Sportowej.

GKS jeszcze walczy. Sytuacja jest klarowna. "Brunatni" muszą wygrać oba mecze, a rywale muszą przegrywać. Dopóki piłka w grze...

Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 Damian Hilbrycht (57’)

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb (90’ Nikodem Niski), Oliver Práznovský, Mavroudís Bouga?dis (55’ Michał Michalec), Przemysław Stolc (55’ Maksymilian Banaszewski) - Marcel Ziemann,  Tomasz Cywka, Jaka Kolenc (71’ Damian Piotrowski), Mateusz Machaj, Dominik Piła (55’ Dominik Dziąbek) - Mikołaj Lebedyński.

GKS: Daniel Niźnik - Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Mariusz Magiera, Mateusz Bartków, Mateusz Szymorek - Damian Hilbrycht (86’ Jakub Bator), Filip Laskowski, Marcin Ryszka (84’ Bartosz Żurek) - Waldemar Gancarczyk (80’ Dawid Flaszka), Maciej Mas (86’ Val?rijs Šabala).

żółte kartki: Kolenc, Piła, Michalec - Laskowski, Gancarczyk, Niźnik.
sędzia: Piotr Urban (Warszawa).

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343059 odwiedzin