Derby Bełchatowa w blasku jupiterów

2021-05-27 23:44:38

Derby Bełchatowa w blasku jupiterów

ESPN Bełchatów - KS Grocholice, czyli ostatnie w tym sezonie derby Bełchatowa rozegrane zostaną w wyjątkowej oprawie. Dwie najlepsze drużyny grupy drugiej piotrkowskiej B klasy zmierzą się ze sobą w piątkowy wieczór w blasku jupiterów na stadionie PCS przy Czaplinieckiej. Dodatkowo mecz będzie można oglądać w internecie. Czy w takiej scenerii ESPN będzie świętować awans?

To będą już czwarte derby Bełchatowa w tym sezonie. Do tej pory, jesienią dwa razy wygrywali piłkarze ESPN (6:1 i 4:2), ale w rozegranym całkiem niedawno wiosennym meczy padł remis 2:2. To jedyny mecz, w którym zespół ESPN stracił punkty.

ESPN Bełchatów praktycznie zapewnił już sobie pierwsze miejsce w tabeli, a ewentualną wygraną, bądź remisem w derbowym meczu przypieczętuje awans do A klasy. W minionej kolejce bełchatowianie rozbili na wyjeździe Ruch Chrzanowice 7:0. Hattricka ustrzelił Filip Przybylski. Dwa gole zdobył Kacper Banasiak, a po jednym dołożyli grający trener Szymon Lesiakowski i Michał Orzechowski.

Chłopaki z ESPN już mrożą szampany i z pewnością w piątkowy wieczór będą chcieli świętować awans. Plany te może popsuć tylko zespół z przeciwległego krańca miasta. KS Grocholice jako jedyne powstrzymało w tym sezonie drużynę ESPN, ale do derbowego meczu drużyna z Ampera przystępować będzie w minorowych nastrojach. W ostatniej kolejce Grocholice wprawdzie pauzowały, ale tydzień wcześniej niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Czartorią Ręczno. To były pierwsze stracone przez KSG punkty z rywalem innym niż ESPN.

W ostatnich derbach w Grocholicach emocji nie brakowało. Jak będzie tym razem? Mecz w piątek, o godz. 20 na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Relację wideo będzie można obejrzeć w B Klasa TV. My zapraszamy jednak na stadion.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393375 odwiedzin