Weekend sportowych emocji

2021-05-20 18:39:12

Weekend sportowych emocji

Przed nami prawdziwie sportowy weekend w Bełchatowie. Kibice kilku dyscyplin sportu znajdą coś dla siebie. Będzie się działo zarówno w sportach drużynowych, jak i indywidualnych.

Fani futbolu weekend zaczną już w piątek, kiedy to GKS Bełchatów podejmie na własnym stadionie Radomiak Radom. Co ciekawe, od nowego sezonu będzie to domowy stadion obu drużyn, bo zespół Radomiaka będzie występował w Bełchatowie. Dla "Brunatnych" będzie to przedostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie i pierwszy od wielu miesięcy, który będą mogli obejrzeć kibice na trybunach. Ich liczba będzie co prawda ograniczona do maksimum 999 osób, ale z pewnością piłkarze usłyszą w końcu doping fanów. Miejmy nadzieję, że poprowadzi ich on do zwycięstwa, bo ostatni raz u siebie GKS wygrał... 7 listopada ubiegłego roku.

W IV lidze u siebie zagra Włókniarz Zelów. Mecz z Andrespolią Wiśniowa Góra w sobotę o godz. 17. Omega Kleszczów gra na wyjeździe w Zgierzu. U siebie zagrają z to rezerwy Omegi, grające w okręgówce. Mecz z KS Niedośpielin w tym samym czasie co spotkanie Włókniarza. Rezerwy GKS i Astoria Szczerców grają na wyjazdach. Natomiast w niedzielę o 17 Włókniarz II Zelów podejmie w B klasie Czartorię Ręczno. ESPN Bełchatów wyjeżdża do Chrzanowic, a KS Grocholice pauzują.

974.jpg

Od piątku do niedzieli w hala Energia będzie areną Turnieju Półfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów w siatkówce. EKS Skra o awans do finałów mistrzostw Polski powalczy z UMKS MOS Wola Warszawa, AKS V LO Rzeszów i TSV Sanok. Dokładny terminarz turnieju prezentuje się następująco:
21 maja 2021 r. (piątek)
godz. 17:30 EKS Skra Bełchatów – TSV Sanok
(45 minut po I meczu) UMKS MOS Wola Warszawa – AKS V LO Rzeszów

22 maja 2021 r. (sobota)
godz. 17:00 TSV Sanok – AKS V LO Rzeszów
(45 minut po I meczu) EKS Skra Bełchatów – UMKS MOS Wola Warszawa

23 maja 2021 r. (niedziela)
godz. 11:00 UMKS MOS Wola Warszawa – TSV Sanok
(45 minut po I meczu) AKS V LO Rzeszów – EKS Skra Bełchatów

Niestety zawody w hali dalej nie mogą odbywać się z udziałem publiczności, dlatego fani siatkówki mecze juniorów EKS Skry będą mogli śledzić jedynie na kanale Youtube Skry.

Od soboty przez trzy dni sporo będzie się także działo na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. W sobotę o godz. 11 startują lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20. Oczywiście na starcie zameldują się także reprezentanci bełchatowskich klubów - UKS Czempion i Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Liczymy na medale i mamy nadzieję także rekordy życiowe.W niedzielę, od samego rana, tj. od godz. 9 na płycie boiska PCS rozegrany zostanie IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Piłkarze dzieciom". Organizowany przez Bełchatowską Amatorską Ligę Piłki Nożnej, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz PCS turniej będzie okazją do zbiórki środków i nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego dla Przemka, chorującego na mózgowe porażenie dziecięce.

Natomiast w poniedziełek w PCS i na przyległych do stadionu lekkoatletycznego terenach odbędzie się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych Szkolnego Związku Sportowego.

Zapraszamy także na sportowo-rekreacyjną imprezę, która odbędzie się w sobotę w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Będą to warsztaty nordic walking "Chodź po zdrowie" organizowane wspólnie przez Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Początek warsztatów zaplanowano na godz. 16:00. Pół godziny wcześniej czynne już będzie biuro warsztatów. W ich trakcie będzie zaprezentowana i omówiona prawidłowa technika poszczególnych elementów nordic walking, przeprowadzona zostanie profesjonalna rozgrzewka, zabawa i konkursy z kijkami, marsz rekreacyjno-szkoleniowy alejkami Parku Olszewskich na dystansie ok. 2 km z wyłonieniem osób, które będą prezentować najlepszą technikę, a także rozciąganie i poczęstunek.

fot. PCS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476749 odwiedzin